Stop agresji drogowej!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi uruchomiła specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały filmowe świadczące o agresywnym, rażąco naruszającym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowaniu kierowców.

Osoby przesyłające materiały filmowe muszą mieć przy tym świadomość, że przekazując nagranie Policji jako potencjalni świadkowie zarejestrowanych zdarzeń, mogą być poproszeni o udział w czynnościach w tej sprawie.
Jeśli byłeś świadkiem i masz taki film – prześlij !
Adres mailowy: stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl
Dla pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy danego wykroczenia niezbędne jest podanie
– daty, godziny i miejsca zdarzenia ( miejscowość, ulica, nr drogi)
– danych dotyczących pojazdu: numer rejestracyjny, marka
– danych zgłaszającego: imię , nazwisko, adres do korespondencji, ewent. numer telefonu
Wobec piratów drogowych będą stosowane wszystkie możliwe sankcje. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne – nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.
Wykaz adresów w pozostałych Komendach Wojewódzkich Policji:
KWP Szczecin : stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl
KWP Bydgoszcz: stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl
KWP Rzeszów: stopagresjidrogowej@podkarpacka.policja.gov.pl
KWP Gorzów Wlkp.: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl
KWP Kielce: stopagresjidrogowej@swietokrzyska.policja.gov.pl
KWP Białystok: stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl
KWP Gdańsk: stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl
KWP Katowice: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl
KWP Kraków: stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl
KWP Lublin: stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl
KWP Opole: problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl
KWP Poznań: stopagresjidrogowej@wielkopolska.policja.gov.pl
KWP Radom: stopagresjidrogowej@ra.policja.gov.pl
KWP Wrocław: stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl
KSP Warszawa: stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl
Źródło: KPP w Łasku
10 komentarzy
Zostaw komentarz
Zobacz także

XXV sesja Rady Miejskiej w Łasku
W dniu 18 marca 2026 r. (środa) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łasku, przy ul. Warszawskiej 14, odbędzie się XXVI (26) sesja Rady Miejskiej w Łasku.

Uczniowie klas policyjnych z Ostrowa ponownie z wizytą w łaskiej komendzie
Komendę Powiatową Policji w Łasku odwiedzili uczniowie klas drugich i trzecich o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych imienia Armii Krajowej w Ostrowie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez policjantów różnych pionów, podczas których mogła pogłębić wiedzę na temat służby w Policji oraz uprawnień funkcjonariuszy.

Buczek. Przypomnienie o terminie płatności I raty podatków i opłaty za psy
Urząd Gminy w Buczku przypomina o zbliżającym się terminie płatności I raty: podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego oraz opłaty od posiadania psa.

Łaskovia. Za nami finał III Ligi Kobiet
W miniony weekend działo się naprawdę dużo, ale nie zapominamy o turnieju finałowym III ligi kobiet, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w Ozorkowie.

Konkurs plastyczny „Przyroda wokół nas”
Biblioteka Publiczna w Łasku – Filia dla dzieci zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Przyroda wokół nas”, organizowanym we współpracy z Nadleśnictwem Kolumna. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci z powiatu łaskiego w wieku 7–14 lat.





a kto to jest pirat drogowy,bo nie znam takiego kodeksowego okreslenia?Może Policja ma swoje kodeksy ? :)
Zgadzam się.
Skoro Szanowny Pan z białego BMW szalejący po ulicach stolicy (i nie tylko) wg naszej władzy sądowniczej nie jest piratem drogowym, to w takim razie kto nim jest? Też bardzo chętnie się tego dowiem
Orlando Bloom będzie wiedział… ;)
Mam kamerę w aucie i komendant Działoszyński bo to jego durny pomysł może być pewny że jeśli tylko nagram przewinienia policji to zaraz wyślę na podany powyżej adres. Poza tym nie mam zamiaru donosić na kogoś kto nie respektuje idiotycznych przepisów typu podwójna linia ciągła, czy ograniczenia prędkości. Policja niech się lepiej weźmie za pijanych i zawalidrogi.
„…idiotycznych przepisów typu podwójna linia ciągła, czy ograniczenia prędkości” Michale lepiej nie wsiadaj więcej za kierownice. Zrób to dla dobra własnego i innych użytkowników dróg.
@Up
Widziałeś kilka lat temu remont DK14? W otoczeniu drogi nic się nie zmieniło za to GDDKiA wymalowała ciągłe linie zamiast przerywanych. Dobra widoczność, mało wyjazdów, a mimo to utrudnili kierowcom życie! Po co? Po to żeby policja mogła się ustawiać w pobliżu Jamboła i robić łapanki.
Wszystko trzeba robić z głową. Ile jest starych ciot które niby jeżdżą przepisowo a ich auta wyglądają jak wraki, poobijane, zniszczone bo nie umieją jeździć. Fotoradary i te ograniczenia są wyłącznie dla budżetu. Gdyby rządowi zależało na naszym dobru to autostrady byłyby darmowe bo już za nie zapłaciliśmy. W paliwie. Polski kierowca wpłaca do budżetu znacznie więcej niż budżet przeznacza na drogi. Ponad 10x wiecej!!! Zauważ że niemieckie autostrady pomimo tego ze nie posiadają w wielu miejscach ograniczeń prędkości są znacznie bezpieczniejsze niż amerykańskie, kanadyjskie czy polskie które mają ograniczenia.
„”…idiotycznych przepisów typu podwójna linia ciągła, czy ograniczenia prędkości” – idiotycznych przepisów jest sporo, wypisz te bardziej kontrowersyjne może. Co do ograniczeń prędkości to wszystko musi być z umiarem a na części dróg są w ogóle nie potrzebne.
Bo to jest polska :D ( Wiem, ze z małej litery :) )
Po donosie z filmem na policje módlcie sie, zeby gość przyjał mandat. W przeciwnym razie sprawa trafi do sądu i będziecie tam występować przed łobuzem – piratem jako świadek a jego papuga będzie dokładnie znała wszystkie wasze dane. Takie jest prawo.
A mogę tam wysłać zdjęcia zaparkowanego na środku rynku Dudobusu? Łaska policja schowała głowę w piasek przed jawnym łamaniem przepisów, może Komenda Wojewódzka się nie przestraszy.