„Spartakiada biegowa” w Kwiatkowicach (zdjęcia)
W niedzielę 22 czerwca na obiekcie GOKiS zostały rozegrane zawody sportowe w ramach I „Spartakiady biegowej”. Uczestnikami były dzieci i młodzież szkół z Zalesia i Kwiatkowic, podopieczni Fundacji Brata Alberta, rodzice oraz nauczyciele.

Cele, jakie zamierzali osiągnąć organizatorzy imprezy to: integracja wszystkich uczestników należących do różnych środowisk, upowszechnianie czystego sportu i kulturalnego spędzania czasu, wskazywanie wychowawczych wartości sportu, propagowanie szlachetnych idei olimpijskich i zasad fair play oraz kształtowanie świadomości właściwego pojmowania rywalizacji sportowej.
Konkurencje biegowe odbywały się na torze wyznaczonym wokół płyty boiska (350 m). W zależności od kategorii wiekowej biegacze mieli do pokonania od 1 do 4 okrążeń. Mimo silnego wiatru i niskiej temperatury rywalizacja przebiegała w gorącej atmosferze. Doping publiczności zachęcał do pokonania rywala oraz własnych słabości.
Zobacz zdjęcia: „Spartakiada biegowa” w Kwiatkowicach (fot. GOKiS w Wodzieradach)
Po przekroczeniu linii mety zwycięzcy dekorowani byli na podium, odpowiednio złotym, srebrnym lub brązowym medalem. Wszyscy pozostali uczestnicy biegu otrzymywali medale pamiątkowe.
Ostatnią konkurencją biegową był bieg integracyjny dla wszystkich. Wzięli w nim udział rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół, urzędnicy, a także członkowie LKS Kwiatkowice.
Na zakończenie spartakiady słońce na stałe wyszło zza chmur, więc można było pograć rekreacyjnie w piłkę siatkową i nożną.
Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, dlatego nie mogło zabraknąć muzyki, kiełbasek z grilla, owoców i napojów. Trzygodzinny pobyt na świeżym powietrzu, aktywność ruchowa i spotkania w gronie znajomych to na pewno dobrze spędzony czas.
– Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, w szczególności Pani Iwonie Nowak i Panom Tomaszowi Siudzie i Tomaszowi Pakule – tłumaczy Roman Frank.
Organizatorzy: GOKiS, LKS Kwiatkowice, Stowarzyszenie Klubu Kobiet Kwiatkowianki.
Patronat honorowy: Starosta Powiatu Łaskiego, Wójt Gminy Wodzierady
Źródło: GOKiS w Wodzieradach

Zobacz także
Uwaga, awaria sieci wodociągowej
Informujemy, że doszło do awarii sieci wodociągowej na ul. Jodłowej w Łasku (Osiedle Przylesie). Przerwa w dostawie wody obejmuje nieruchomości ul. Jodłowa nr 2, 3, 4, 5, 6 oraz kotłownie. Planowany czas przywrócenia dostaw wody nastąpi około godziny 13:00 – nasze ekipy już pracują.
Łaskovia. Porażka na Podlasiu
Sobota upłynęła pod znakiem ligowych emocji. W przerwie finału wojewódzkiego juniorek młodszych siatkarki rozegrały kolejne spotkanie II ligi kobiet, które zaprowadziło je w daleką podróż na Podlasie. Rywalem był wicelider tabeli – TPS Bielsk Podlaski.
Dlaczego warto pić pełną minerałów Łaską Źródlaną Kranówkę
Bo dobra woda wprost z głębi ziemi, to coś więcej niż tylko gaszenie pragnienia! Łaska Źródlana Kranówka to naturalna woda bogata w minerały, które wspierają organizm każdego dnia. Sprawdź, co kryje się w każdej szklance:
Studniówka 2026 – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łasku
Sezon studniówek klas maturalnych jednostek podległych pod Powiat Łaski dobiega końca. Ostatnim akcentem tego wyjątkowego czasu była studniówka Maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku — wieczór pełen elegancji, wzruszeń i radości, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Umowa na sześć długich pociągów dla Łódzkiego podpisana
Województwo Łódzkie wjeżdża w nową erę transportu. Właśnie podpisało umowę na zakup sześciu dłuższych i bardziej pojemnych pociągów. Pojazdy powstaną w zakładach PESA Bydgoszcz S.A.