Łaskovia. Młodsze SMS-ki z szóstą lokatą w Zawierciu
Za juniorkami młodszymi Łaskovii poświąteczny powrót do sportowej rywalizacji. Po niemal dwóch tygodniach przerwy od grania i regularnych treningów, po niedzielnym meczu III ligi kobiet w Radomsku drużyna udała się do Zawiercia, gdzie wzięła udział w dwudniowym, noworocznym, ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej.

Ostatecznie po dwóch dniach zmagań i rozegraniu 7 meczów w gronie 8 drużyn siatkarki uplasowały się na 6. lokacie.
Gra drużyny z Łasku, jak to po świątecznej przerwie mocno falowała, a bardzo dobre mecze, jak choćby wygrana 2:0 z Legionovią przeplatana była z meczami bardzo słabymi takimi jak gładka porażka w ostatnim meczu z gospodyniami 0:2.
Poziom turnieju był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że 3 zespoły zgromadziły w całych zawodach taką samą liczbę oczek, z 1-punktową stratą do podium, a o ostatecznej klasyfikacji na miejscach 4-6 decydowało zaledwie 7 małych punktów.
Niestety, turniej okupiony był kontuzją naszej kapitan, Tosi Nowak, która w drugim secie ostatniego poniedziałkowego meczu ze Świtem Drzonków przy stanie 24:16 doznała urazu stawu skokowego. Drużyna mocno trzyma kciuki za Tosię i jej szybki powrót na boisko.
Wyniki naszych spotkań podczas turnieju w Zawierciu:
SMS Ostrów Łaskovia Łask – PGE SMS Solna Wieliczka II 2:0 (26:24, 25:19)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – PGE LTS Legionovia Legionowo 2:0 (25:17, 25:16)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – SMS Sparta Kraków 0:2 (16:25, 24:26)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – Art Wind Świt Drzonków 2:0 (25:23, 25:20)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – PGE SMS Solna Wieliczka I 0:2 (17:25, 17:25)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – MKS Polonia Świdnica 1:1 (25:20, 24:26)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (18:25, 9:25)
Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. PGE SMS Solna Wieliczka I – 11 pkt
2. MKS Dwójka Zawiercie – 10 pkt
3. SMS Sparta Kraków – 8 pkt
4. PGE LTS Legionovia Legionowo – 7 pkt
5. Art Wind Świt Drzonków – 7 pkt
6. SMS Ostrów Łaskovia Łask – 7 pkt
7. MKS Polonia Świdnica – 5 pkt
8. PGE SMS Solna Wieliczka II – 1 pkt
W Zawierciu zespół reprezentowały: Tosia Nowak (kapitan zespołu), Emilka Wierzchowska, Karolina Jelińska, Hania Zalega, Hania Malinowska, Asia Świderska, Maja Połońska, Jarosława Pundyk, Julita Kik, Zuzia Garnek, Nina Norbert, Wiktoria Kaźmierczak, Lena Połetek, Ola Kita.
Źródło: Łaskovia

Zobacz także
Buczek. Warsztaty z Malarstwa Artystycznego
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z Malarstwa Artystycznego, które odbędą się w dniach 10 oraz 12 lutego w godzinach 12:30 – 14:30. Wstęp wolny.
ZUS przelicza emerytury czerwcowe
Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje ustawę o tzw. emeryturach czerwcowych, czyli przelicza je na nowo. Świadczeniobiorcy nie musieli składać żadnych wniosków. Dla większości przeliczenie oznacza wzrost świadczenia – średnio o ponad 200 zł miesięcznie.
Policja ostrzega: próby oszustw na „Poradnik Bezpieczeństwa”
Wszelkie ogłoszenia o rzekomych kontrolach, próby wyłudzeń lub wizyty osób podających się za dystrybutorów materiałów należy traktować jako próbę oszustwa i zgłaszać na numer alarmowy 112.
Łaskovia. Dwie drużyny klubu przeciwko sobie w finałach
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorek Młodszych. Od czwartku do niedzieli cztery najlepsze zespoły rozgrywek do lat 18 rywalizują o medale oraz jak najwyższe rozstawienie przed dalszą walką w rozgrywkach centralnych o Mistrzostwo Polski
Policja ostrzega: wyciek danych osobowych może prowadzić do oszustw
Komenda Powiatowa Policji w Łasku apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia wycieku danych osobowych. Jak podkreślają funkcjonariusze, szybka i właściwa reakcja może znacząco ograniczyć ryzyko wykorzystania danych przez cyberprzestępców.