Piątek, 4 kwietnia 2025 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Pogotowie Reporterskie

To była rekordowa Godzina dla Ziemi WWF

Za nami kolejna niesamowita Godzina dla Ziemi WWF! W tym roku świat okazał swoje wsparcie dla naszej misji, poświęcając prawie 3 miliony Godzin dla Ziemi WWF, podwajając nasz poprzedni rekord 1,4 miliona godzin poświęconych w 2024 roku. Wspólnie potwierdziliśmy, że Godzina dla Ziemi WWF jest potężnym globalnym ruchem na rzecz działania.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie największego globalnego ruchu oddolnego na rzecz zmiany klimatu i utraty zasobów naturalnych. Wasze wysiłki były niezbędne, aby pomóc nam osiągnąć nasze wspólne cele.

Każdego roku Godzina dla Ziemi WWF jest latarnią pozytywności, nadziei i inspiracji w coraz bardziej podzielonym świecie. Dążąc do realizacji naszych celów na rok 2030, Godzina dla Ziemi WWF zaprasza wszystkich, wszędzie, do poświęcenia godziny dla Ziemi, poprzez zrobienie czegoś pozytywnego dla naszej planety, np. podpisując petycję do Premiera o inwestycje w nasze bezpieczeństwo na stronie www.godzinadlaziemi.pl 

Oto kilka wyjątkowych danych ze świata:

Sympatycy ze 118 krajów i terytoriów poświęcili łącznie prawie 3 miliony Godzin dla Ziemi WWF, podwajając nasz poprzedni rekord ponad 1,4 miliona godzin w 2024 roku.

Godzina dla Ziemi WWF była popularna w wyszukiwarkach w ponad 31 krajach w dni Godziny dla Ziemi WWF, co stanowi wzrost w porównaniu z 25 krajami w zeszłym roku - co pokazuje rosnącą świadomość ruchu i potwierdza, że Godzina dla Ziemi WWF jest potężnym globalnym ruchem na rzecz ochrony środowiska

Odnotowaliśmy prawie 20 000 wzmianek w mediach od początku marca, z silnym pokryciem w kluczowych tytułach w ponad 125 krajach i terytoriach. Niektóre z najważniejszych wydarzeń obejmują AP, AFP, CBS, DW, DPA, Sky News Breakfast, Euronews Spanish i Euronews French, Globo, Times of India i ZDF.

Kluczowe osobistości publiczne użyczyły głosu sprawie, w tym Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, brytyjska rodzina królewska, kolumbijska modelka Ana Sofía Henao, meksykańska aktorka Michelle Manterola, pakistańska sportsmenka Samar Khan, aktorka Bollywood Dia Mirza Rekh, południowokoreańska aktorka Park Jinhee i japońska drużyna koszykówki Nagoya Diamond Dolphins, wśród wielu innych.

Niektóre z najsłynniejszych na świecie zabytków zgasły w symbolicznym akcie solidarności ekologicznej, w tym Opera w Sydney, Shanghai Tower, Seoul Tower, Kuala Lumpur Twin Towers, Burdż Chalifa, Koloseum, Wieża Eiffla, London Eye, Empire State Building, siedziba ONZ, wodospad Niagara i Chrystus Odkupiciel.

A jak to wyglądało w Polsce?

Do udziału w tej edycji Godziny dla Ziemi WWF dołączyło już blisko 50 miast i instytucji z całej Polski. Do akcji dołączyły się m.in.  Kancelaria Prezydenta RP i Kancelaria Senatu. Ministerstwa: Klimatu i Środowiska, Zdrowia, Cyfryzacji, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W Warszawie wygaszone zostały m.in.: Pałac Kultury, Centrum Handlowe Złote Tarasy, Zamek Królewski i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Światła wygasił również m.in. Gdańsk (tu zgasła m.in. fontanna Neptuna oraz podświetlenie Nowego Ratusza), Toruń, Bolesławiec, Kraków, Łódź, Katowice, Bydgoszcz oraz Białystok. Pełna lista miast i instytucji znajduje się w załączniku.

Dodatkowo Ministerstwo Klimatu i Środowiska oficjalnie popiera nasz postulat z petycji – takie zaangażowanie cieszy szczególnie!

W ramach działań wspierających naszą tegoroczną Godzinę dla Ziemi WWF, nawiązaliśmy liczne współprace influencerskie. W tegorocznej aktywacji skupiliśmy się na działaniach z osobami reprezentującymi świat kultury i sztuki, ekspertkami oraz ekspertami w tematyce ekologii, także rodzicach, którzy o kondycji Ziemi myślą w kontekście najmłodszych. Do dnia 01.04 w ramach naszych współprac powstało ponad 15 materiałów, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych (Instagram i Facebook). 

W gronie osób wspierających znaleźli się:aktorka i piosenkarka Julia Kamińska

- dziennikarka i ekoedukatorka Paulina Górska

- popularyzatorka nauki Janina Daily

- influencerka promująca kuchnię wegańską Stewunia

- medalistka Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy Ania Kiełbasińska

- aktor Mateusz Janicki

- aktorka Anita Sokołowska

- aktorka Roma Gąsiorowska

- ekoedukatorka Monika Michalska (Pani od opadów)

- dziennikarz kulinarny i właściciel restauracji Gaweł Czajka

- publikować ma także blogerka parentingowa, czyli wspierająca nas nie po raz pierwszy Sylwia z Kreatywnego Macierzyństwa

Od lat Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy – podobnie było w tym roku.   

Godzina dla Ziemi WWF to więcej niż symboliczne gaszenie świateł.

To prawdziwa siła mobilizowania ludzi do działania na rzecz naszej planety. Dzięki takim inicjatywom jak ta, udaje się wprowadzać realne zmiany, zmieniając podejście społeczeństwa i decydentów do ochrony przyrody. Razem możemy ożywić Ziemię i sprawić, by była bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim - wspólnie udowodniliśmy, że gdy pracujemy z pasją i determinacją na rzecz wspólnej wizji, nie ma niczego, czego nie moglibyśmy osiągnąć!

WWF jest niezależną organizacją ochrony środowiska wspieraną przez ponad 38 milionów ludzi, której globalna sieć jest aktywna w ponad 100 krajach. W Polsce działamy od 25 lat. Naszą misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą poprzez ochronę światowej różnorodności biologicznej, zrównoważone wykorzystanie zasobów odnawialnych oraz ograniczenie zanieczyszczenia i marnotrawstwa. Na stronie media.wwf.pl znajdziesz najnowsze informacje i materiały dla mediów.

Skomentuj [ 2 ]
18:30, 03.04.2025 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Karol @ 23:23, 03.04.2025r. IP: *.*.4.92

To są szkodnicy a nie ekolodzy. Coś na wzór Greenpeace. Wszystko dla pieniędzy.

Oj doli wa, doli wa... @ 11:07, 04.04.2025r. IP: *.*.23.103

Też zwróciliście uwagę na co raz liczniejsze reklamy firm i maszyn do wycinki drzew w lesie?

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET