Poniedziałek, 6 stycznia 2025 r., imieniny Kaspra, Melchiora, Baltazara

Pogotowie Reporterskie

Zwiększa się siatka połączeń autobusowych w województwie łódzkim

 

Mieszkańcy Sieradza dojadą bezpośrednio na leczenie do szpitala im. Kopernika w Łodzi. W nowym roku rozwija się siatka połączeń autobusowych dotowanych przez Województwo Łódzkie. 1 stycznia powiększyła się o dodatkową linię, o którą prosili sami mieszkańcy. 

Komunikacja autobusowa stanowi ważny element systemu transportu zbiorowego Województwa Łódzkiego. Na co dzień pozwala mieszkańcom mniejszych i większych miejscowości docierać do szkoły, pracy, instytucji kulturalnych czy placówek medycznych. To skuteczne narzędzie w walce z wykluczeniem komunikacyjnym. 

W 2025 roku do dyspozycji pasażerów są aż 43 linie uruchomione przez samorząd Województwa Łódzkiego ze wsparciem rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wśród nich jest nowe połączenie z Sieradza przez Zduńską Wolę, Łask i Pabianice do Łodzi. Co ważne, pojazdy będą zatrzymywały się m.in. przy szpitalu im. Kopernika, do którego przyjeżdżają pacjenci z całego regionu. Uruchamiając tę linię, samorząd Województwa Łódzkiego odpowiedział na potrzeby mieszkańców, którzy zabiegali o takie połączenie. 

To nie koniec zmian w rozkładzie jazdy. Autobusy kursują częściej m.in. na trasach łączących Piotrków Trybunalski, Tuszyn i Łódź, Bełchatów, Szczerców i Rusiec, Opoczno, Przyłęk i Ciechomin, Piotrków Trybunalski, Rozprzę i Radomsko, Tomaszów Mazowiecki, Głuchów i Brzeziny, Żytno, Przedbórz i Piotrków Trybunalski czy Tomaszów Mazowiecki, Będków i Czarnocin. 

Przewozy realizowane są przez regionalnych operatorów. To na przykład PKS Sieradz, Bełchatów, Łęczyca i Tomaszów Mazowiecki. Łączna długość tras to aż 2462 kilometry. Autobusy docierają do wszystkich powiatów Województwa Łódzkiego, 132 gmin i 324 miejscowości. W tym roku wszystkie pojazdy na liniach pokonają w sumie ponad 7,5 mln kilometrów. 

Istotną rolę w walce z wykluczeniem komunikacyjnym odgrywa też Kolejowa Komunikacja Autobusowa realizowana przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Pojazdy KKA dowożą mieszkańców miejscowości oddalonych od infrastruktury kolejowej na stacje, skąd mogą kontynuować podróż pociągiem. W regionie funkcjonuje 10 linii KKA, w tym dwie nowe. Od 15 grudnia ubiegłego roku mieszkańcy mogą korzystać z połączenia Działoszyn – Pajęczno – Biała oraz Łaznów – Gałków Mały. Decyzją samorządu Województwa Łódzkiego Kolejowa Komunikacja Autobusowa pozostanie bezpłatna. 

 

 

Skomentuj [ 2 ]
12:00, 03.01.2025 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Młoda łaskowianka @ 21:13, 03.01.2025r. IP: *.*.17.221

Warto dodać, że na tej nowej linii są dostępne DWA kursy w ciągu dnia… A co z młodymi ludźmi, którzy chcieliby dojeżdżać do Łodzi do szkoły, na studia, do pracy? Nie jest to możliwe, bo o ile od rana jest kilka kursów, tak jeśli chodzi o powrót to.. nie wróciłoby się do domu. Ostatni kurs jest po godzinie 16. Nie każdy pracuje 8-16. A jeśli chodzi o Łkę i te autobusy.. tak samo trzy na krzyż dopasowane do siebie kursy i wielka gadka o tym, że walka z wykluczeniem komunikacyjnym. A prawda jest taka, że mało kto z tego korzysta, czasami jacyś ludzie sporadycznie, ale na pewno nie dzień w dzień, bo nie jest to możliwe

Andrzej @ 20:24, 04.01.2025r. IP: *.*.230.197

Do Młoda Łaskowianka.
Serdecznie pozdrawiam
Zdając się na tak wspaniałe połączenia komunikacyjne ,w poniedziałek wyjezdżam a w sobotę może wrócę

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET