Wtorek, 22 kwietnia 2025 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Nietrzeźwy kierujący na drodze ekspresowej S8

 

W minioną niedzielę, na drodze szybkiego ruchu – S8, mieszkaniec Łodzi zaobserwował kierującego skodą, którego styl i technika jazdy miały wskazywać, że może być nietrzeźwy. 26 maja 2024 roku dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację od podróżującego drogą szybkiego ruchu o kierującym osobową skodą, którego technika jazdy wskazywała, że może być on nietrzeźwy. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali mundurowi, którzy szybko zatrzymali wskazany pojazd. 

Kierowcą osobowej skody okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierujący już stracił prawo jazdy. Teraz 52-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Postawa mieszkańca Łodzi, bez wątpienia zasługuje na godną naśladowania. Prawidłowa reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kierowcę, który wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości, stworzył zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku drogowego, którego skutki są nieodwracalne.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

asp. szt. Anna Piechota

Skomentuj [ 0 ]
18:10, 28.05.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET