Łódzkie na PLUS. Podsumowanie tygodnia w skrócie (video)
Unijnie i rodzinnie
Łódzkie świętowało 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej. Bawiliśmy się na piknikach i koncertach. Docenione zostały rodziny zastępcze podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny.
Największe gwiazdy przyciągnęły fanów do Kutna i Radomska, gdzie zorganizowane były Dni Otwarte Funduszy Europejskich, ale dobre nastroje panowały też w Godzianowie, Chlewie, Rozprzy czy Piątku. Atrakcje były przygotowane dla dzieci i młodzieży, dorośli mogli skorzystać z porad, jak sięgać po pieniądze unijne.
- Jakkolwiek byśmy oceniali obecność Polski w Unii Europejskiej, w rachunku ogólnym mamy z niej dużo korzyści - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Rekordowa jest też kwota, jaką udało nam się wywalczyć dla województwa w nowej perspektywie finansowej - dwa miliardy siedemset milionów euro. To rzecz, która będzie budować moc naszego województwa.
Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny
Pikniki unijne miały charakter rodzinny, tak jak Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny zorganizowane w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Podczas wydarzenia 23 rodziny zastępcze z naszego regionu odebrały od marszałka Grzegorza Schreibera wyjątkowe wyróżnienia. W ich ręce trafiły statuetki aniołów.
W naszym województwie mamy 2699 rodzin zastępczych oraz 59 rodzinnych domów dziecka. Pod ich skrzydłami schronienie znalazło ponad 4 tysiące dzieci. W czasie Wojewódzkich Dni Rodziny wszyscy mieli okazję do świętowania.
- Dla mnie wszyscy jesteście prawdziwymi aniołami: zarówno wyróżnieni, jak i wszyscy obecni na tej sali, ale także rodziny zastępcze, których teraz z nami nie ma, ale również zdecydowały się przyjąć pod swój dach najbardziej potrzebujące małe istoty – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.
Od Karsznic tiry po torach
Oddany jesienią do użytku port multimodalny w Zduńskiej Woli-Karsznicach staje się ważnym punktem na światowej mapie transportowej. Firma Agromex przy współpracy ze światowym potentatem przewozowym DFDS uruchomiła stałe połączenie kolejowe Karsznic z portami w Holandii i Anglii. Jednym pociągiem przewożonych jest nawet 36 naczep tirów z ładunkiem. Część z nich w Rotterdamie transportowana jest statkiem do Birmingham.
Na razie pociąg jeździ raz w tygodniu, od czerwca będą to dwa kursy tygodniowo.
Przypomnijmy, że „suchy port” w Karsznicach został zbudowany dzięki dofinansowaniu unijnemu, jaki zarząd województwa łódzkiego kierowany przez marszałka Grzegorza Schreibera udzielił PKP Cargo Terminale na jego budowę. W ten sposób powstał jeden z największych multimodalnych centrów logistycznych w Polsce wyposażony w inteligentne systemy optymalizujące operacje logistyczne. Całkowita wartość inwestycji to prawie 128,6 mln zł.
Artykuł sponsorowany
- Skomentuj [ 0 ]
- 08:30, 27.05.2024 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łasku
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. "Ogród Miejskie Zacisze" zakwitnie obok kolegiaty
- Łask. Odeszli do wieczności
- Sieradz, Zduńską Wolę i Łask połączą nowe szlaki rowerowe i turystyczne
- 32 BLT. Generał brygady Jeffrey T. Geraghty z wizytą w bazie
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych - umowa podpisana
- Uroczyste otwarcie nowego skrzydła w Szkole Podstawowej w Marzeninie
- Łask. Rozbudowa i modernizacja ul. Zachodniej - zakończenie prac
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
- Citroen C-elesse 1.6VTI B+G.
- ZIPP VANILLA 110
- Zatrudnię szwaczki
- Sprzedam mieszkanie z lokalem handlowo-usługowym .
- Działki budowlane
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Super, dziękujemy łaskim strażakom za podtrzymanie tradycji
- Kiedy pan starosta naprawi dziury w swoich drogach. Wywalić progi na 9 maja to umiał ale żeby nap
- Szpital jest powiatu, burmistrzowi nic do tego. Starosta z tym nic nie robi już 6 rok...
- Drogi i drogi a może w końcu za szpital się pani weźmie bo od lat nic z tym nie robicie
- Ciekawe kiedy zrealizują plan zagospodarowania przestrzennego dla Mikołajowka? Od 2001 roku droga,
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku
-
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2024 w Łasku