Pijany "na zakazie" wjechał w budynek gospodarczy
Przed sądem stanie 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowił prowadzić auto, nie zważając na to, jakie poważne zagrożenie stanowi na drodze. Kierujący volkswagenem prowadził pojazd mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.
10 maja 2024 roku około godziny 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie, że w Widawie na ulicy Wieluńskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego - kierujący Volkswagenem wjechał w budynek gospodarczy. Pracujący na miejscu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie ustalili, że 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który jadąc osobowym volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w budynek gospodarczy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 22-latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe poza kierującym znajdowały się dwie kobiety w wieku 21 lat z powiatu piotrkowskiego. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali. Kierujący volkswagenem wjeżdżając w budynek "zaparkował" w garażu pokrzywdzonego, uszkadzając znajdujący się tam pojazd marki Fiat 126p oraz ciągnik rolniczy. Kierowca niebawem usłyszy zarzuty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów można trafić za kratki nawet na 5 lat.
Spożywanie alkoholu wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, powodując niejednokrotnie nieodwracalne zmiany zarówno w myśleniu, jak i w zachowaniu. Z badań wynika, że prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego zwiększa się kilkukrotnie wraz ze wzrostem stężenia alkoholu we krwi kierującego. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka powoduje, iż jesteśmy zagrożeniem w ruchu drogowym. Już dawna mająca 0,1 promila wywołuje u kierowcy problem z koncentracją.
Przypomnijmy!
Gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2‰ do 0,5‰ jest to stan po użyciu alkoholu.
Gdy stężenie alkoholu przekracza 0,5‰ jest to stan nietrzeźwości.
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i obejmuje wszystkie rodzaje pojazdów. Kary za kierowanie pod wpływem alkoholu mogą być surowe, włączając w to grzywny, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet karę pozbawienia wolności, szczególnie w przypadku powtarzających się czynów. Dodatkowo, od 14 marca obowiązują przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu, lub orzeka się przepadek równowartości pojazdu, jakim poruszał się kierujący.
asp. szt. Anna Piechota
- Skomentuj [ 1 ]
- 13:41, 13.05.2024 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łasku
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. "Ogród Miejskie Zacisze" zakwitnie obok kolegiaty
- Łask. Odeszli do wieczności
- Sieradz, Zduńską Wolę i Łask połączą nowe szlaki rowerowe i turystyczne
- 32 BLT. Generał brygady Jeffrey T. Geraghty z wizytą w bazie
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych - umowa podpisana
- Łask. Rozbudowa i modernizacja ul. Zachodniej - zakończenie prac
- Podziękowanie za wspólny Lany Poniedziałek
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Super, dziękujemy łaskim strażakom za podtrzymanie tradycji
- Kiedy pan starosta naprawi dziury w swoich drogach. Wywalić progi na 9 maja to umiał ale żeby nap
- Szpital jest powiatu, burmistrzowi nic do tego. Starosta z tym nic nie robi już 6 rok...
- Drogi i drogi a może w końcu za szpital się pani weźmie bo od lat nic z tym nie robicie
- Ciekawe kiedy zrealizują plan zagospodarowania przestrzennego dla Mikołajowka? Od 2001 roku droga,
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku
-
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2024 w Łasku