Środa, 23 kwietnia 2025 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Pogotowie Reporterskie

Łódzkie wyrównuje szanse

Piłka nożna, sporty walki, a może strzelectwo? Kluby sportowe z małych miejscowości otrzymały dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Sportowa wieś plus”. Środki mogą zostać przeznaczone na szkolenie sportowe, w tym sprzęt, stroje, wynagrodzenia trenerów oraz udział w zawodach lub ich organizację.

- Wyrównujemy szanse, wspierając stowarzyszenia sportowe na terenach wiejskich i w małych miastach. Umożliwiamy młodym mieszkańcom rozwój sportowy - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

 

Dotacje zostały przyznane ponad 40 stowarzyszeniom. Ponad 16 tys. zł otrzymała Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno na program „Sportowa wieś z kickboxingiem”. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego latem zostaną zorganizowane zajęcia dla dzieci, m.in. z powiatu kutnowskiego. - Chcemy odciągnąć młodzież od smartfonów i komputerów - mówi Aleksander Grabowski, prezes klubu. - Praktyka pokazuje, że wiele osób, które przychodzą na pierwszy trening, potem zostaje w klubie.

 

Łęczyca w dużej mierze żyje piłką nożną. Tutejszy MKS Górnik 1956 to klub o prawie 70-letniej historii. Obecnie w stowarzyszeniu trenuje około 130 osób. W tym roku łęczycanie otrzymali 20 tys. na projekt „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej”. Wynajem obiektów, sprzęt sportowy czy przejazdy na mecze sporo kosztują. - Nie mamy takich możliwości jak kluby z wielkich miast, dlatego bardzo mnie cieszy fakt, ze w Urzędzie Marszałkowskim jest program dla nas - mówi Iwona Smardz-Laskowska, prezes Górnika.

 

Łącznie w ramach tegorocznego konkursu kluby sportowe otrzymały ok. 800 tys. zł. Wyniki można znaleźć tutaj: http://surl.li/rgcqz

 

 

 

fot. Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno

Skomentuj [ 0 ]
10:30, 06.03.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET