Poniedziałek, 25 listopada 2024 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Pogotowie Reporterskie

Gdzie się leczyć i badać profilaktycznie w 2024 r.

Przygotowaliśmy dla Państwa wykaz placówek medycznych mających umowę z Łódzkim NFZ w 2024 roku, w których można skorzystać z badań obrazowych i badań profilaktycznych. Lista, którą załączamy obejmuje placówki w powiatach łaskim, pajęczańskim, poddębickim, sieradzkim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim. Jest aktualna na koniec grudnia 2023 r. numery telefonów i dane adresowe przekazały placówki medyczne.

 

‌Więcej kobiet skorzysta także z cytologii w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Cytologia w każdej poradni ginekologicznej z umową z NFZ jest dostępna co 3 lata dla kobiet w wieku 25-64 lata, co 12 miesięcy w grupie kobiet ze zwiększonym ryzykiem (zakażonych HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne lub zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka).

Nowy rok warto zacząć od kompleksowych badań, Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia przygotowały wiele bezpłatnych programów profilaktycznych. Mogą pomóc Ci zapobiec chorobie lub wykryć ją na wczesnym etapie, co ułatwi jej wyleczenie. Polecamy program  Profilaktyka 40 Plus – program dla wszystkich osób powyżej 40 roku życia, to oznacza, że mogą z niego skorzystać także osoby 60, 70-letnie i starsze. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety o swoim zdrowiu.  Ankietę wypełnisz w swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub w aplikacji mobilnej mojeIKP. Znajdziesz ją w zakładce „Profilaktyka". Ankietę wypełnisz też przez telefon. Pomoże ci w tym konsultant. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer +48 800 100 101. Infolinia działa przez cały tydzień, w godzinach 8:00-18:00. Możesz to zrobić również w placówce medycznej, która realizuje program.

Kolejna propozycja to badania w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby w wieku od 35 do 65 lat, u których dotychczas nie rozpoznano choroby układu krążenia oraz nie korzystały w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy. Na podstawie badań lekarz oceni ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże, w zależności od potrzeb, dalsze zalecenia. Dowiesz się, ile lat ma Twoje serce i czy grozi ci udar lub zawał.

Gdzie się leczyć?

Przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta podpowiadają, gdzie znajdziesz placówkę medyczną, do której masz skierowanie, jaki jest czas oczekiwania, gdzie uzyskać pomoc medyczną w razie choroby w nocy oraz dni wolne od pracy. Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oferuje również czat oraz rozmowy w języku migowym. TIP działa całodobowo. Połączenie z numerem infolinii – 800 190 590 – w całej Polsce jest bezpłatne.

Listę placówek można także sprawdzić samodzielnie: https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/

 

 

 

    

Skomentuj [ 0 ]
14:45, 15.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET