Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r., imieniny Sławomiry, Wiktorii, Iwona

Pogotowie Reporterskie

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?

Łódź to jeden z największych polskich ośrodków miejskich. Jego rozmiar sprawia, że lokalny rynek pracy ma wiele do zaoferowania dla mieszkańców. Choć po rozwiniętym przemyśle włókienniczym zostały głównie wspomnienia, to dzisiaj w rejonie miasta dynamicznie rozwija się wiele sektorów gospodarki. Jak wygląda rynek pracy w Łodzi, gdzie znaleźć pracę i na jakie zarobki można liczyć?

Jak wygląda rynek pracy w Łodzi?

W czerwcu 2023 roku stopa bezrobocia w Łodzi wyniosła 4,5 proc. Oznacza to, że ok. 15 tys. mieszkańców miasta pozostawało bez pracy. Wynik ten jest nieco niższy, niż średnia dla całej Polski (5 proc.) oraz dla województwa łódzkiego (5,5 proc.). Okazuje się, że zapotrzebowanie na pracowników w Łodzi wciąż jest spore. Pracodawcy poszukują głównie specjalistów oraz osób z doświadczeniem, choć w wielu sektorach są również dostępne oferty dla początkujących pracowników.

Rąk do pracy brakuje przede wszystkim w sektorze budowlanym oraz logistycznym. Największy niedobór dotyczy wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą się pochwalić dużym doświadczeniem oraz unikatowymi umiejętnościami. Sytuacja na rynku pracy przekłada się na zarobki. Z danych GUS wynika, że w marcu 2023 roku mieszkańcy Łodzi zarabiali średnio 6741,63 zł brutto, czyli 4926 zł netto miesięcznie. To niezły wynik, choć nie może on równać z przeciętnym wynagrodzeniem Warszawiaków czy Krakowian.

Branża logistyczna cierpi na brak rąk do pracy

Jedną z branży, w której często pojawiają się oferty pracy z Łodzi, jest szeroko rozumiana logistyka. To specyficzny sektor gospodarki - najważniejsze są w nim niskie koszty, a innowacje często odnoszą się właśnie do minimalizowania wydatków firm. Pensje pracowników często są niskie, co zdaniem ekonomistów jest jedną z głównych przyczyn braku rąk do pracy.

Okazuje się jednak, że za pracę w Łodzi w branży logistycznej można nieźle zarobić. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć przede wszystkim osoby wykonujące zawody wymagające specjalnych uprawnień. Przykładowo operator wózka widłowego zarobi znacznie lepiej, niż zwykły magazynier, podobnie jak kierowca cysterny z uprawnieniami do przewożenia niebezpiecznych materiałów. W logistyce, podobnie jak w innych branżach, warto ciągle się rozwijać i dbać o karierę zawodową.

Praca jako kierowca - zarobki, wymagania, ścieżka kariery

Przyjrzymy się pracy kierowcy. Łódzcy pracodawcy w tym momencie poszukują aż kilkadziesiąt osób, które wsiądą za kółka ciężarówek, cystern lub samochodów dostawczych: https://www.gowork.pl/praca/kierowca;st/lodz;l. Najwięcej z nich potrzebuje właśnie branża logistyczna, choć zdarzają się również oferty pracy w przewozie osób.

W przypadku branży logistycznej częste zmiany pracodawcy są popularne, a ich najczęstszą przyczyną są względy finansowe. Jak już wspomnieliśmy, najlepiej zarabiają kierowcy przewożący niebezpieczne warunki - substancje łatwopalne lub radioaktywne. Istnieje szereg dodatkowych uprawnień, które warto wyrobić jako kierowca zawodowy. To najlepsza droga do zwiększenia zarobków i znalezienia lepszych ofert pracy!

Praca w magazynie - zarobki, wymagania, ścieżka kariery

Jeśli chodzi o pracę dla magazyniera, to łódzkim firmom zależy głównie na zwykłych, niewykwalifikowanych pracownikach: https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/lodz;l. Do podjęcia pracy w tym charakterze nie jest niezbędne wyższe wykształcenie, a wielu pracodawców nie wymaga również doświadczenia. Często, choć nie zawsze, jest to męcząca praca fizyczna, polegająca na przenoszeniu ciężkich pakunków. Zdarzają się jednak również oferty pracy na stanowiska związane z kolekcjonowaniem i pakowaniem zamówień internetowych.

Co istotne, praca w magazynie daje możliwość dalszego rozwoju kariery. Pierwszą popularną ścieżką jest wyrobienie uprawnień UDT umożliwiających obsługę wózków widłowych. To drogie i czasochłonne zadanie, ale w zamian pracodawcy oferują znacznie lepsze pensje. Wiele osób decyduje się również na pójście w kierunku menedżerskim i zarządzanie zespołem pracowników. W końcu każdy magazyn potrzebuje kogoś, kto będzie czuwał nad sprawnym przebiegiem procesów logistycznych!

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 1 ]
08:16, 24.08.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Arleta @ 13:11, 24.08.2023r. IP: *.*.9.182

Po zmianie władzy służbom i urzędnikom, a także prokuraturze tegoż województwa proponuję składać CV w muzeum auschwitz.com ze względu na doskonałe przygotowanie do zawodu starszego odkurzajcego piece. Bezduszność, znieczulica i brak kompetencji uważam, że stanowi doskonałe rekomendacje do wykonywania tej funkcji. A moim sąsiadom z Kononowicza już polecam.
Żegnając ten region zacofania i kolesiostwa życzę sukcesów na drodze rekrutacji.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Reklama

      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET