Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r., imieniny Sławomiry, Wiktorii, Iwona

Pogotowie Reporterskie

Łódzkie na plus. Podsumowanie tygodnia w skrócie

Łódzkie dla młodych

Koloniści z Ukrainy, młodzi szachiści, wreszcie wojewódzki Dzień Dziecka. Łódzkie opanowali najmłodsi. Dzieci z partnerskich regionów Łódzkiego na Ukrainie spędzają wakacje w Polsce. Przyjechały do naszego województwa odpocząć od wojennej codzienności. Docelowo z wypoczynku skorzysta 400 dzieci i młodzieży, których rodziny są zaangażowane w walkę z rosyjskim najeźdźcą.

Organizatorem obozów jest samorząd województwa łódzkiego.

- Uśmiechy dzieci są najpiękniejszym dowodem na to, że warto pomagać i wspierać je w tym trudnym czasie – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dzieci i młodzież zwiedzą okolice Zalewu Sulejowskiego, będą w Uniejowie oraz w Łodzi. Odwiedzą Teatr Wielki i Łódzki Dom Kultury. Będą ogniska, dyskoteki i spływ kajakowy.

15-letnia Sofia mieszka w Czerniowcach. Była już w Polsce, ale po raz pierwszy jest w Łódzkiem. – Bardzo mi się tu podoba, chcę poznawać nowych przyjaciół, kulturę, region i aktywnie spędzić czas – opowiada. – Od wybuchu wojny w Czerniowcach nic już nie jest „normalne”. Chodzimy do szkoły, a w czasie alarmów chowamy się w schronach.

Łódzkie gra w szachy w najlepsze

Ponad 200 uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z całego województwa grało w Turnieju szachów szybkich w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tak podsumowana została trzecia edycja projektu samorządu województwa „Łódzkie gra w szachy”.

- Chciałbym, aby lekcje szachów docierały do jeszcze większej liczby szkół w województwie. I będziemy robić wszystko, by tak się stało - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa i zagorzały szachista, który wręczył medale wszystkim uczestnikom turnieju. Najlepsi dostali puchary i nagrody. Za pierwsze miejsce zwycięzcy odebrali laptopy, za drugie – tablety, a za trzecie smartwatche.

Dzień Dziecka

Wojewódzkie obchody najweselszego święta w roku świętowaliśmy za to w Ozorkowie. Były ogromne dmuchane zamki, zawody sportowe, konkursy i dużo radości. O pełne brzuszki maluchów zadbały Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu Teatru Tańca Arabeska, brały udział w konkursach, w których można było wygrać m.in. kolorowanki, kredki, notesy, maskotki, paletki do tenisa i piłki. Zagrał zespół Power Play oraz lokalne kapele.

Zapraszamy na EFG

A już 12 czerwca rozpoczynamy Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2023. Przez trzy dni będziemy zachęcać do aktywności, kreatywności i podejmowania śmiałych wyzwań. Zapraszamy!

Nasze dziedzictwo

Na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała, kiedy ulice Spycimierza zostaną udekorowane tradycyjnymi dywanami kwietnymi wpisanymi na listę UNESCO, a w Łowiczu przejdzie słynna procesja, w Łodzi odbędą się obchody Jubileuszu 20-lecia Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i 10-lecia Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Na Rynku Manufaktury w Łodzi do 20 czerwca można oglądać wystawę plenerową „Tradycje od pokoleń. Niematerialne dziedzictwo kulturowe w Polsce”. Jest to okazja do poznania przepięknych zwyczajów i niepowtarzalnych wydarzeń, których można doświadczyć tylko Polsce.

 

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 1 ]
08:20, 12.06.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mumu @ 17:37, 12.06.2023r. IP: *

Oho! Nie tylko Arlety ni ma, dwa inne posty tyż znikły.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Reklama

      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET