Muzyczna podróż po Łódzkiem
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej ,,Kolory Polski" odwiedził Bełdów w powiecie zgierskim. W sobotę, 2 lipca, w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych zagrał kwartet gitarowy „Erlendis Quartet”. ,,Kolory Polski” to propozycja Filharmonii Łódzkiej na lato. To cykl letnich, weekendowych i różnorodnych gatunkowo koncertów, które organizowane są od 23 lat. Zgodnie z nazwą, muzycy „wędrują” po województwie, odwiedzając miejscowości atrakcyjne turystycznie. Wydarzenie honorowym patronatem objął Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
- Prestiż festiwalu z roku na rok jest coraz większy. Przy okazji „Kolorów Polski” chcemy też pokazać uroki województwa łódzkiego, jego miasteczek i zabytków, w tym przecudnych obiektów sakralnych. Charłupia Mała, Żarnów, Przedbórz, Gidle czy dzisiejszy Bełdów – o tych miejscach nie każdy słyszał, ale każdy powinien je zobaczyć. Znać Polskę, to poczuć klimat właśnie takich miejsc – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.
Kolory Polski, to wspaniała atmosfera i piękna muzyka. Tak też było w Bełdowie. Podczas sobotniego koncertu „Erlendis Quartet” wystąpił w składzie: Anna Krupa, Adrian Furmankiewicz, Karol Mruk oraz Wojciech Jurkiewicz. ,,Erlendis” w języku islandzkim oznacza „poza granicami”. Słowo to stało się nazwą kwartetu i stanowi jednocześnie deklarację artystyczną jego członków, którzy sięgają po różnorodną muzykę, wciąż poszerzając granice swojej wyobraźni. W Bełdowie muzycy wykonali m. in. Tango - I. Albeniza, „Pejzaż kubański w deszczu” - L. Brouwera, „La Cumparsita” - G. Rodrigueza (opr. Erlendis Quartet).
Po koncercie marszałek podziękował artystom i podkreślił, że była to prawdziwa uczta muzyczna a także niezwykle chwile.
23. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej 2022 potrwa do 27 sierpnia. Zaplanowano dwanaście koncertów w dziewięciu obiektach sakralnych, w plenerze m.in. w Charłupi Małej, Bełdowie, Żarnowie, Krośniewicach, Łowiczu, Przedborzu, Arboretum SGGW w Rogowie, Gidlach i Zgierzu. Ostatni koncert odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w Łodzi.
bg
zdjęcia: Piotr Wajman
- Skomentuj [ 0 ]
- 12:25, 05.07.2022 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Nowy program grantowy dla KGW i OSP
- Łask. Dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych - umowa podpisana
- Łask. Młodzieżowa Rada Miejska posiała kwietną łąkę (zdjęcia)
- Podziękowanie za wspólny Lany Poniedziałek
- Łask. Drogowa ofensywa – gmina ogłosi przetarg na przebudowę 11 ulic
- Łask. Powstanie nowy żłobek - podpisano umowę
- Muzeum Historii Łasku poszukuje informacji o Zajęczej Górce
- Zaproszenie na obchody świąt 2 i 3 Maja w Łasku
- Łask. XIV sesja Rady Miejskiej w Łasku
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
- Citroen C-elesse 1.6VTI B+G.
- ZIPP VANILLA 110
- Zatrudnię szwaczki
- Sprzedam mieszkanie z lokalem handlowo-usługowym .
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Celin Celina naprawde przestan siac ferment i czep sie lepiej kola od roweru.Zrob cos pokaz sie i wt
- Super.Widać Radny Kołodziejczyk robi swoje,nie gada a robi.To sie chwali.Pani Burmistrz tez super
- Celina nie mieszaj bo chyba się boicie że radny Urban dobrze żyje ,to trzeba go w coś zamieszać
- celin idź do kościoła... trafisz na ofensywę modlitewną, albo "wojowników" maryi
- Panie olsen proponuje powrót do szkoły podstawowej i zakup słownika ortograficznego
- CELYNA facet znow ,,zabłysnał,, śmieszna sytuacja🤣
- A na tych ROD naprawdę nie potraficie dogadać się i kupić ze 2, 3 kamerek?
- Minął już rok od łomotu wyborczego, czy nie czas się opamiętać. Przecież to jest żenujące,
- na ROD Pierwiosnek w październiku 2024r.g okradziono oj 30 działek -Śledztwo Umożono.
- W sumie ma to sens. Przecież na tamtą część miasta mówi się Zajączek.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku
-
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2024 w Łasku