Czwartek, 10 października 2024 r., imieniny Franciszka, Pauliny, Daniela

Pogotowie Reporterskie

Łaskovia. Podsumowanie weekendowych Turniejów Ligi Wojewódzkiej Młodziczek

Zaczynamy od naszego pierwszego zespołu, który rywalizował w Konstantynowie Łódzkim. W turnieju I ligi łaskowianki, które przed zawodami przewodziły ligowej stawce rywalizowały z ekipami UKS Volley 34 Łódź, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź i UKS Lider Konstantynów Łódzki. Tłem niedzielnej rywalizacji był niezbyt udany tydzień naszych siatkarek, które kolejno w rozgrywkach: juniorek, III ligi i kadetek odniosły 3 porażki i jak w starszych kategoriach wiekowych przegrane mecze wkalkulowane są w nasze występy, tak szczególnie bolesna była sobotnia przegrana bez straty seta w kadetkach w sali SP 34 w Łodzi.

Usprawiedliwieniem naszej postawy mógł być ciężki okres z jakim zmagamy się w ostatnim czasie: do bardzo poważnych kontuzji Hani Puchały i Natalki Kiejnich doszły choroby, które uniemożliwiły regularne treningi m.in. kapitan zespołu, Martynie Bulzackiej (warto wspomnieć, że pod nieobecność Martyny i Natalki bardzo dzielnie zastępuje je stawiająca pierwsze kroki na rozegraniu Oliwka Pilecka) czy Zuzi Plich.

Z takim "ciężkim plecakiem" udaliśmy się w niedzielę do Konstantynowa. Na boisko "prosto z łóżka" wróciła Martyna, z zespołem na turniej pojechała też nasza środkowa, Weronika Kula, która w tym sezonie z uwagi na uraz pleców nie miała jeszcze okazji pojawić się na parkiecie.
W pierwszym meczu nasze siatkarki miały okazję do rewanżu za sobotnią porażkę w kadetkach, gdyż ponownie zmierzyły się z ekipą UKS Volley 34. Co tu dużo mówić - szło jak po grudzie. W pierwszym secie to "vollejki" odskoczyły na 3 punkty prowadząc 10:7, łaskowianki w miarę szybko odrobiły straty, jednak rywalizacja praktycznie do końca pierwszej partii toczyła się "na styku". Dopiero w końcówce górę wzięło doświadczenie naszych siatkarek, które zwyciężyły 25:22. Jeśli ktoś myślał, że w drugim secie pójdzie już z górki, grubo się mylił. Łodzianki wstrzeliły się w drugą partię jak burza i po niezbyt długiej chwili na tablicy wyników widniał rezultat... 15:5 dla rywalek. W tak kryzysowym momencie kluczem do naszego sukcesu okazała się jednak cierpliwość. Z akcji na akcję gra naszych dziewcząt zaczęła się coraz bardziej zazębiać, a po stronie przeciwniczek topniejąca przewaga wprowadzała coraz więcej nerwowości. Dość powiedzieć, że drugi fragment seta wygraliśmy 19:2 (5:15 -> 24:17). Ostatecznie druga odsłona zakończyła się naszym zwycięstwem 25:18, a całe spotkanie wynikiem 2:0. Tuż po meczu w całym Konstantynowie rozległ się ogromny huk - był to ciężki kamień spadający z naszych serc.

Mimo porażki czapki z głów i wielkie słowa uznania dla "vollejek", które bardzo dzielnie walczyły i postawiły nam bardzo trudne warunki. Duży szacunek zwłaszcza za konsekwentnie realizowaną taktykę w polu zagrywki i ogromną ofiarność w obronie.

W drugim meczu półfinałowym gospodynie pewnie pokonały ŁKS Siatkówka Żeńska 2:0, a w meczu o trzecie miejsce ŁKS wygrał po dramatycznym spotkaniu z Volley 34 2:1, co oznacza, że ekipa z Ćwiklińskiej kolejny turniej rozegra w II lidze.
W swoim drugim meczu nasze siatkarki zmierzyły się z gospodyniami z UKS Lider. Pierwszy set to, mówiąc nieskromnie bardzo dobra gra w wykonaniu naszych dziewcząt. Pewna zagrywka, niezłe przyjęcie, dobrze zorganizowana gra blok-obrona i skuteczność na kontrach pozwoliły na zwycięstwo 25:15. Łaskowianki kontynuowały dobrą grę w secie drugim, w którym w pewnym momencie odskoczyły na 8 punktów (14:6). Niestety dla naszych nerwów, nasze siatkarki chyba zbyt szybko uwierzyły, że w tym momencie spotkanie "samo się wygra", a konstantynowianki wcale nie myślały, by oddać drugą partię bez walki. Gospodynie punkt po punkcie odrabiały straty i w pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 20:19. Końcówka należała jednak do nas, a mecz zakończyła skutecznym atakiem ze środka Amelka Ostrowska. Druga partia 25:21 dla SMS Ostrów Łaskovii i w całym meczu 2:0 dla naszych dziewcząt!

Warto podkreślić, że oba zespoły po raz kolejny stoczyły bardzo ciekawy pojedynek i choć z dwóch ostatnich spotkań to my wychodziliśmy zwycięsko, to rywalizacja w dalszej części rozgrywek zapowiada się pasjonująco.

Drugi turniej rundy zasadniczej młodziczek za nami. Dzięki niedzielnej wygranej przewodzimy w ligowej stawce, a przewagę nad Liderem i ŁKS-em zwiększyliśmy do 3 oczek. Trzeba jednak pamiętać, że w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim każdy turniej ma ogromne znaczenie, ponieważ zgodnie z tegorocznym regulaminem rozgrywek nie będzie rozgrywany finał wojewódzki, a o ostatecznej klasyfikacji zadecyduje kolejność po 8 turniejach fazy zasadniczej.
W Konstantynowie zagraliśmy w składzie: Martyna Bulzacka (3 punkty w meczu z Volley 34, 1 punkt w meczu z Liderem), Martyna Michalak, Roksana Wojtasik (11, 6), Lena Michalska (1, 0), Weronika Kula (2, 2), Karolina Kulczyńska (3, 11), Ewa Mrózek (7, 8 ), Amelka Ostrowska (8, 8 ), Zosia Florczyk (1, 2), Oliwka Pilecka, Hania Puchała i Monika Miłek.
SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - UKS Volley 34 Łódź 2:0
25:22, 25:18
SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0
25:15, 25:21
Czołówka klasyfikacji ligi wojewódzkiej młodziczek po II turniejach fazy zasadniczej:
1. SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - 42 pkt
2. UKS Lider Konstantynów Łódzki - 39 pkt
3. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź - 39 pkt
4. UKS Volley 34 Łódź, UMKS Tuszyn - 35 pkt
Nasz drugi zespół, który stawia pierwsze kroki w "szóstkach" udał się w niedzielę do Tomaszowa Mazowieckiego na turniej V ligi. Nasze dziewczęta na wyjazd ruszyły mocno podbudowane poprzednim turniejem fazy zasadniczej, w którym odniosły swoje pierwsze 2 zwycięstwa na "dużym boisku".
Rywalkami łaskowianek były gospodynie z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki oraz UKS Siatka Zgierz.
Pierwszy mecz przeciwko siatkarkom Dargfilu zakończył się zdecydowaną wygraną gospodyń, które nieco pechowo zaczęły fazę zasadniczą od V ligi. Siatkarki z Tomaszowa równie pewnie wygrały z ekipą ze Zgierza i zajęły pierwsze miejsce w niedzielnym turnieju. O utrzymaniu w V lidze zadecydowało natomiast bezpośrednie starcie łaskowianek ze zgierzankami.
Mecz lepiej rozpoczęła ekipa rywalek, która w pierwszej partii zwyciężyła do 18. W dwóch kolejnych odsłonach lepsze okazały się jednak nasze siatkarki, wygrywając w drugim secie do 14, a w tie-breaku do 8. Dzięki tej wygranej dziewczęta zapewniły sobie utrzymanie w V lidze.
Wielkie brawa dla całego zespołu i trenera Bogdana! Łaskowianki w Tomaszowie wystąpiły w składzie: Natalka Owczarek, Maja Bartoszczyk, Zuzia Drewicz, Karolina Jelińska, Ola Kita, Zosia Jacoń, Maja Dębkowska, Zuzia Zydorek (kapitan zespołu), Kaja Dymińska, Ada Piech, Ola Piotrowska i Oliwka Czajka.
Kolejny turniej ligi wojewódzkiej młodziczek już za 2 tygodnie, 21 listopada.