Niedziela, 22 grudnia 2024 r., imieniny Honoraty, Zenona, Franciszki

Pogotowie Reporterskie

Rzeczpospolita ma nowych obywateli

 

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego 7 obcokrajowcom, m.in.: z Białorusi, Ukrainy, Rosji czy też Kazachstanu. - Cieszę się, że mogę Państwa dzisiaj oficjalnie powitać jako pełnoprawnych obywateli RP. Jest mi niezmiernie miło, że wybraliście Polskę jako kraj, gdzie chcecie mieszkać, pracować i się rozwijać. Jestem również pewien, że wzbogacicie nasz region o swoją kulturę i tradycję – powiedział wojewoda łódzki. 

Wraz z aktem obywatelstwa, nowi polscy obywatele otrzymali także biało-czerwoną flagę. 

Uzyskanie obywatelstwa RP jest niezbędne do otrzymania polskiego dowodu osobistego oraz paszportu, a także do korzystania z innych przywilejów. 

W wydarzeniu wzięli też udział członkowie rodzin oraz przyjaciele osób otrzymujących polskie obywatelstwo. 

Według danych ze stycznia/lutego br., ważne zezwolenia na pobyt w Polsce posiadało blisko prawie 460 tys. cudzoziemców. Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu zachęcały obcokrajowców do przedłużania pobytu w kraju. Dotyczyło to głównie obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy przed pandemią znacznie częściej korzystali z możliwości migracji tymczasowych.

Z 457 tys. cudzoziemców, którzy 1 stycznia 2021 r. posiadali ważne dokumenty pobytowe, najliczniejsi byli obywatele: Ukrainy – 244,2 tys. osób, Białorusi – 28,8 tys., Niemiec – 20,5 tys., Rosji – 12,7 tys., Wietnamu – 10,9 tys., Indii – 9,9 tys., Włoch – 8,5 tys., Gruzji – 7,9 tys., Chin – 7,1 tys. oraz Wielkiej Brytanii – 6,6 tys.

Najwięcej cudzoziemców posiada zezwolenia na pobyt czasowy, które mogą być wydane na maksymalnie 3 lata. Takimi dokumentami dysponowało na koniec stycznia 272,4 tys. osób. Cudzoziemców posiadających prawo do stałego było 102,1 tys. 

Migracje do naszego kraju w przeważającej części przypadków związane są z aktywnością zawodową – w 2020 r. dotyczyło to 76 proc. cudzoziemców. Taka sytuacja sprawia, że najsilniejsza koncentracja cudzoziemców jest w województwach z największymi ośrodkami miejskimi. 

Skomentuj [ 2 ]
11:05, 18.07.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Tyc @ 08:08, 20.07.2021r. IP: *.*.85.51

Co wam mówi imię Tobiasz ,czy to polskie a może to powiązane z Rauuuuu,niemotą ,co nic nie potrafił w województwie a teraz ośmiesza Polskę

Rachela @ 10:05, 20.07.2021r. IP: *.*.0.111

Tobiasz to imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od wyrażenia tobijjahu.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Reklama

      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET