Niedziela, 12 stycznia 2025 r., imieniny Arkadiusza, Czesławy, Grety

Pogotowie Reporterskie

Służba zdrowia wraca na normalne tory

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim uległa zdecydowanej poprawie. W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa obecnie około 600 osób. To rekordowo niska liczba. Ostatni raz tak dobra sytuacja była w szpitalach województwa łódzkiego przed II falą epidemii. Dlatego wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podjął decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, który znów będzie leczył pacjentów niecovidowych.

Decyzja wojewody łódzkiego dotycząca szpitala w Zgierzu wchodzi w życie 1 czerwca. Szpital przywróci 285 miejsc do pierwotnej działalności sprzed epidemii dzięki czemu będzie tam możliwość realizacji świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów niecovidowych. Przywrócone zostaną specjalistyczne oddziały: gastroenterologia,laryngologia,okulistyka,neurologia,neurochirurgia,
ginekologia i położnictwo, chirurgia, kardiologia oraz nefrologia. W szpitalu pozostanie nadal 165 łóżek covidowych, w tym 17 specjalistycznych i 12 respiratorowych. W czasie trzeciej fali udało się tu wyleczyć około 2,2 tys. osób.

 


Jednocześnie wojewoda łódzki wystąpił do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z wnioskiem o nieprzyjmowanie pacjentów przez szpital tymczasowy znajdujący się w hali Expo i przejście od 11 czerwca szpitala w tryb pasywny jako rezerwa strategiczna dla województwa łódzkiego na wypadek nagłego wzrostu liczby zakażeń i hospitalizacji. Dzięki temu personel medyczny ze szpitala tymczasowego wróci do leczenia w szpitalach województwa łódzkiego.

 


Przypomnijmy, że szpital tymczasowy był utworzony 25 listopada 2020 r, a uruchomiony 22 marca 2021 r. w szczycie trzeciej fali epidemii, kiedy dynamika wzrostu liczby hospitalizacji stała się ogromna i z dnia na dzień łóżka szpitalne przeznaczone dla pacjentów z Covid-19 szybko były zajmowane. Wojewoda łódzki oddelegował do pracy w szpitalu tymczasowym 158 osób. W tym czasie udało się wyleczyć tu blisko 500 chorych, zaś w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi ok. 4 tys. osób.

 


 W szczycie trzeciej fali epidemii Covid-19 dla pacjentów w województwie łódzkim było przygotowanych 3870 miejsc. W efekcie przywracania świadczeń pozostaną 1602 łóżka dla pacjentów z Covid 19 na wszystkich poziomach, w tym niecały 1 tys. na II poziomie. 

 


„Sytuacja epidemiczna w naszym województwie zdecydowanie się poprawia. 
Dlatego przywracamy łóżka do systemu opieki zdrowotnej. Priorytetem jest udostępnianie pacjentom tych miejsc, w których mogą być realizowane ważne dla nich świadczenia medyczne, które przez 3 fale COVID 19 były mocno ograniczone. Jednocześnie pamiętajmy, że jedyną drogą do tego, by ta sytuacja nie powtórzyła się jesienią są szczepienia. Dlatego zachęcam wszystkich- szczepmy się” - mówi wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 


Do szczepień namawia także marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który podkreśla, że to nie tylko troska o własne zdrowie, ale też o bezpieczeństwo najbliższych przyjaciół i współpracowników.

 


„To też bardzo dobra chwila na to, by powrócić do troski o własne zdrowie. Pacjenci w obawie przed covidem, odkładali badania. Profilaktyka jest bardzo ważna. Placówki medyczne są gotowe na przyjęcie pacjentów. 
W szpitalach wojewódzkich realizowany jest program profilaktyki onkologicznej, to jest bezpłatnych badań dla mieszkańców województwa łódzkiego” – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

 

Podkreślmy, że pacjenci zakażeni Covid- 19 nadal znajdą pomoc w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi oraz w szpitalach: w Zgierzu, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim i Bełchatowie.

 

 

Skomentuj [ 6 ]
17:15, 29.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

szczeptaSIĘ @ 20:05, 29.05.2021r. IP: *.*.122.253

Służba zdrowia wraca na normalne tory?Pacjenci w obawie przed covidem, odkładali badania. Profilaktyka jest bardzo ważna. Placówki medyczne są gotowe na przyjęcie pacjentów. Kabaret ,przecież nigdzie nie można sie było( i jest) się dostać. Większośc ,,lekarzy,, pozamykała sie. POZ-ty do tej pory nie wiem czy sa czynne.

Do kłamcy powyżej @ 21:56, 29.05.2021r. IP: *.*.231.189

"POZ-ty do tej pory nie wiem czy sa czynne", qubku, oczywiście że są czynne, cały czas były czynne.

Wyborca @ 00:33, 30.05.2021r. IP: *.*.206.140

PiS ma na rękach krew ponad 100k ludzi. Umrze jeszcze wiecej przez niezdiagnozowane nowotwory. Niezdiagnozowane i niezoperowane gdyż minister zakazał NFZowi płacić za wykonanie wiele operacji skazując kolejnych pacjentów na śmierć! Oby odpowiedzialni ponieśli karę za te zbrodnie.

Andrzej @ 10:36, 30.05.2021r. IP: *.*.59.193

Rzecz w tym jednak, że nie od czasów rządów PiS mamy w Polsce najmniej lekarzy na 100 tysięcy mieszkańców, a od chwili, gdy polskie liberalne elity PO stwierdziły, że nie potrzebują tak naprawdę podstawowej opieki medycznej, bo mają abonament w tej czy innej prywatnej klinice, a że abonament nie obejmował leczenia raka i ratowania po zawale serca, to akurat onkologia i kardiologia stoją w Polsce, czysto przypadkowo zapewne, na niezłym, zacofanym poziomie.

tadam @ 10:42, 30.05.2021r. IP: *

Masz dość mediów głównego ścieku? Wejdź na nptv (wpisz w wyszukiwarkę).

Edyta @ 10:08, 01.06.2021r. IP: *.*.187.179

Ooo

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET