Sobota, 18 stycznia 2025 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Pogotowie Reporterskie

Kolejny kurs podstawowy rozpoczęty

28 stycznia 2020r. w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z s. w Sieradzu kolejna grupa, tym razem 181 funkcjonariuszy policji , rozpoczęła podstawowe szkolenie zawodowe. Po 6 miesiącach przystąpią oni do egzaminu.

Ich poprzednicy 22 stycznia 2020r. zdali test końcowy i ruszyli do jednostek macierzystych gdzie przejdą najważniejszy egzamin w codziennej służbie. Życzymy powodzenia jednym i drugim. Oby zawsze pamiętali o idei służby w Policji - "Chronimy i Pomagamy".
 
Program szkolenia podstawowego, przygotowuje policjanta (teoretycznie i praktycznie) do wykonywania zadań służbowych na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji. Funkcjonariusze w praktyce uczą się  m.in. technik interwencji i doskonalą umiejętności  strzeleckie.

W trakcie trwania kursu młodzi policjanci będą mieli okazję nabyć niezbędne umiejętności i dogłębnie opanować wiedzę z zakresu zadań Policji. Po ukończeniu  przyswojone umiejętności wykorzystają w praktyce, służąc w jednostkach terenowych całego kraju. Spośród  181 funkcjonariuszy garnizon  łódzki zasili  24, pozostali trafią do Krakowa i Wrocławia.

Już w pierwszym dniu zrealizowano pierwsze zajęcia dydaktyczne.

Szkolenie zawodowe podstawowe jest realizowane w systemie stacjonarnym. Policjanci na okres szkolenia są kwaterowani w jednostce szkoleniowej Policji. Na szkolenie zawodowe podstawowe kierowani są policjanci, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do Policji oraz złożyli ślubowanie policyjne, a także odbyli w jednostkach macierzystych Policji szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych i posiadają „Poświadczenie Bezpieczeństwa”, upoważniające ich do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą „Poufne”.


Po zakończeniu części szkolenia, na podstawie odrębnych przepisów, przeprowadza się sprawdzian w formie egzaminu z zakresu budowy i zasad funkcjonowania oraz   warunków bezpieczeństwa posługiwania się bronią  palną.

W wyniku uczestnictwa w szkoleniu absolwent będzie potrafił realizować zadania w zakresie określonym treściami programowymi, tj.:

    Ustalenie okoliczności zdarzeń i zabezpieczenie ich miejsca.
   Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowanie interwencji.
   Poszukiwanie osób i rzeczy oraz ujawnienia sprawców przestępstw w ramach wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych.
   Pełnienie służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
   Podejmowanie czynności wobec uczestników ruchu drogowego.
   Wykonywanie czynności w sprawach o wykroczenia.
   Przeciwdziałanie zjawiskom kryminogennym.
   Udział w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego.
   Szkolenie strzeleckie.
   Taktyka i techniki interwencji.

 

Źródło: KWP Łódź

Skomentuj [ 0 ]
09:40, 31.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET