Obronili tytuł mistrzów powiatu po raz kolejny
Korzystne zmiany w infrastrukturze OSP w ostatnich latach w gminie Buczek, przyjmowanie młodych druhów, a przede wszystkim szerokie rozwinięcie działalności i zaangażowania strażaków ochotników w życie jednostki to źródła sukcesów również w zakresie szkolenia.
Przed 2 tygodniami podziwialiśmy sprawność strażaków ze wszystkich jednostek naszej gminy w mistrzostwach Gminy Buczek w Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w dniu 15 września na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku, również mogliśmy dzielić radość z sukcesów naszych druhów ochotników.
Parafrazując znane powiedzenie o zwycięstwach w piłce nożnej naszych zachodnich sąsiadów rzec by można, że wszyscy strażacy rywalizują w zawodach, a w końcu wygrywa gmina Buczek, a ściślej mówiąc Malenia. Drużyny kobiece i męskie z tej jednostki od 2013r. właściwie cały czas zdobywają I miejsca w zawodach powiatowych. W zawodach wystartowały drużyny zwycięskie zawodów gminnych z całego powiatu. Gminę Buczek reprezentowały 2 drużyny z Maleni i Buczku.
X Mistrzostwa to kolejny wielki sukces druhów z gminy Buczek. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z Buczku nie miała w zawodach rywali, będzie wiec reprezentować w mistrzostwach województwa powiat łaski w swojej kategorii, nieco słabiej wypadli chłopcy z OSP w Buczku w kat. MDP, którzy zdobyli II miejsce, wyprzedzając Wiewiórczyn, a ulegając Wodzieradom.
Zawody drużyn kobiecych, czyli kategoria C, to kolejny wielki sukces drużyny z OSP w Maleni. Niezwykle urodziwe Panie sprawiły sobie i licznie zgromadzonym kibicom wspaniały prezent zwyciężając po raz kolejny w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Kobiecych Drużyn Pożarniczych uzyskując 114.1 pkt, wyprzedzając drużyny z Łasku i Buczku.
Panowie z OSP w Maleni pozazdrościli Paniom i również zdecydowanie wygrali swoją kategorię uzyskując najlepsze czasy w zawodach zarówno w sztafecie (60,5 s.), jak i ćwiczeniach bojowych (39,0 s.). Bardzo dobrze zaprezentowali się też druhowie z OSP w Buczku, uzyskując w sztafecie drugi czas zawodów (60,8s.), a w łącznej klasyfikacji miejsce III. Obsługę zawodów, to jest skład komisji sędziowskiej stanowili strażacy PSP w Łasku. Duże zaangażowanie w przygotowanie zawodów wykazał też osobiście Komendant Powiatowy PSP starszy bryg. Piotr Rudecki, który pozyskał środki i zakupił część nagród, zwłaszcza dla drużyn młodzieżowych, a nad stroną organizacyjną opiekę przejął Zarząd Powiatowy OSP RP w Łasku z niezwykle oddanym sprawom strażaków ochotników Prezesem Powiatowym druhem Wojciechem Pokorą.
Prezes Wojciech Pokora podczas zawodów podziękował również sponsorom wśród których wymienił Starostę Powiatu Łaskiego Piotra Wołosz, Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka i wszystkich wójtów gmin z powiatu łaskiego: Buczku – Bronisława Węglewskiego, Sędziejowic – Dariusza Cieślaka, Widawy – Michała Włodarczyka oraz Wodzierad – Renatę Szafrańską.
Należy dodać, że wśród darczyńców znaleźli się też parlamentarzyści z naszego terenu Poseł RP Krzysztof Ciebiada i Senator Maciej Łuczak, a prezes Wojciech Pokora ufundował prywatnie 2 nagrody pieniężne dla najmłodszego druha (Lena Goździk z OSP w Buczku) i najstarszego druha (Sławomir Błaszczyk z OSP Wola Czarnyska). Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a wszystkim druhom najbardziej smakowała grochówka przygotowana i serwowana przez druhów gminy Widawa.
Źródło: Gmina Buczek
- Skomentuj [ 1 ]
- 14:30, 19.09.2019 r.
Wasze komentarze
sTRAZAK @ 10:47, 20.09.2019r. IP: *.*.169.35
OD KIEDY TO KOMENDANT RUDECKI KUPUJE NAGRODY ,NAGRODY P PISZACY BYLY OD ZARZADU POWIATOWEGO OSP A NIE OD PANSTWOWEJ STRAZY ,ONI OCZYWISCIE CHETNIE BY WZIELI NAGRODY A NIE DALI A JAK COS RUDECKI ROZDAJE TO PO LINI ,ZEBY GO NIE SPUSCILI
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nowy program grantowy dla KGW i OSP
- Łask. Drogowa ofensywa – gmina ogłosi przetarg na przebudowę 11 ulic
- Łask. Młodzieżowa Rada Miejska posiała kwietną łąkę (zdjęcia)
- Podziękowanie za wspólny Lany Poniedziałek
- Łask. Powstanie nowy żłobek - podpisano umowę
- Muzeum Historii Łasku poszukuje informacji o Zajęczej Górce
- Łascy Policjanci poszukują sprawcy skradzionego motoroweru
- Zaproszenie na obchody świąt 2 i 3 Maja w Łasku
- Posiali kwietną łąkę (video)
- Buczek. Duże pieniądze na sołectwa w gminie Buczek
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Na pewno chętnie się zgodzą prezesi klubów piłkarskich, siatkówki, klubów walki oraz instrukt
- Ten etqtowy członek ;) to symuluje ale w pracy .Proszę mi powiedzieć za co jest odpowiedzialny pa
- Kłopot z tym pytaniem albo powinno być lepiej napisane, kłopot w głowie autora tego pytania jest
- Mazurkiem się podniecasz? Naczelnym specjalistą od chłopskiego rozumu? Przecież to dno, dno abso
- Nie wiem gdzie są te ogłoszenia po angielsku o sprzedaży nieruchomości, bo na Śląsku są tylk
- Jesteś głupi w naturalny sposób czy przeszedłeś specjalne szkolenie?
- Do Wacław Przy ul. Krasickiego usytuowanych jest sześć budynków oraz Kościół Parafialny, co
- Ty lepiej otwórz oczy i zobacz ile jest ogłoszeń i haseł po angielsku. Anglicy pewnie zaraz nas
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku