Sobota, 30 listopada 2024 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Pogotowie Reporterskie

„KRWIOoBIEGTerytorialsa" - projekt, który ratuje życie

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczynają realizację długofalowego projektu, którego celem będzie ratowanie życia i zdrowia mieszkańców naszego kraju. „KRWIOoBIEG TERYTORIALSA” to akcja, która spowoduje, że każdego roku w systemie przybędzie tysiąc litrów krwi

a w gotowości do jej alarmowego oddania będzie do dyspozycji pół tysiąca dawców – żołnierzy. „KRWIOoBIEGTerytorialsa” jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”.

Cele KRWIOoBieg-u

Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Realizacja projektu wpłynie również na kształtowanie zdrowego stylu życia żołnierzy i ich rodzin, na kształtowanie postaw prospołecznych zgodnych z misją formacji, a także przyczyni się do zbudowania zależności i powiązań z instytucjami i organizacjami odpowiedzialnymi za krwiodawstwo i transplantologię.

Projekt w liczbach

Zakładane efekty projektu są bardzo optymistyczne, ale możliwe do zrealizowania przy wykorzystaniu szybko zwiększającego się potencjału Wojsk Obrony Terytorialnej, jak również społeczności lokalnych, w których nasi żołnierze na co dzień funkcjonują.

W ramach projektu planowane jest zwiększenie liczby honorowych dawców krwi o 2 000 każdego roku, co oznacza, że do systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa wpłynie dodatkowe 1 000 litrów krwi rocznie. Na wypadek zdarzeń kryzysowych, w gotowości do alarmowego oddania krwi będzie pół tysiąca żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W zakresie transplantologii w ramach projektu planuje się dotrzeć do 100% żołnierzy WOT z informacją dotyczącą świadczeń woli dawców narządów.

Jak będzie wyglądała „kuchnia” projektu?

Założenia organizacyjne do sprawnej realizacji projektu zakładają, że w każdej kompanii lekkiej piechoty jeden z żołnierzy jest koordynatorem HDK. Zadaniem tego żołnierza jest dbanie o utrzymanie systemu oddawania krwi, będzie on też odpowiadał za planowe akcje krwiodawstwa, a w przypadku nagłego zapotrzebowania na krew –organizację akcji alarmowych. Dodatkowo będzie on też organizował współpracę z instytucjami i organizacjami odpowiedzialnymi za idę krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

 

por. Paulina Popiel

Oficer Prasowy

9 Łódzka  Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj [ 2 ]
16:25, 27.07.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

sssssss @ 06:13, 29.07.2018r. IP: *.*.154.82

ZLIKWIDOWANIE TEGO ,,wojska,, PRZYNIOSŁOBY WIECEJ DOBREGO NIZ SZTUCZNIE TWORZONE JAKIE ,,krwioobiegi,, POD PUBLICZKE!!!

cezary @ 08:49, 29.07.2018r. IP: *.*.38.105

To walnie samo, wkrótce będzie funkcjonować tak jak dotychczas, bo prawda jest taka że antek smoleński niczego nowego nie wymyślił, obrona terytorialna - brązowe berety, istniała cały czas, wkrótce i wot będzie wyglądał tak samo, będzie się składał dowódcy, ekspresu do kawy, sekretarki od parzenia kawy oraz służbowej beemwicy i kierowcy.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET