Gazeta wyborcza o śmierci Kacpra z Gorczyna (video)
Kacper był prześladowany przez rówieśników, słyszał od nich, że "ma inną orientację, inaczej się ubiera". 14-latek popełnił samobójstwo krótko po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Tragedię nastolatka z Gorczyna (woj. łódzkie) opisuje reportaż Nowa TV.
Kacper we wrześniu zaczynał naukę w nowej szkole. Mama przeniosła go z poprzedniego gimnazjum, ponieważ był tam szykanowany przez rówieśników. Chłopiec nie wytrzymał jednak drwin i obelg, na początku miesiąca powiesił się w domu.
Mama 14-latka powiedziała dziennikarkom, że Kacper był bardzo wrażliwy. - Dokuczali mu w szkole, wyzywali go - mówiła zrozpaczona kobieta. Dziadek chłopca dodał: - To było grzeczne dziecko, niewygodne dla pozostałych, dla tych wszystkich łobuzów i oni prawdopodobnie mu robili krzywdę.
Czytaj dalej; Gazeta wyborcza
- Skomentuj [ 13 ]
- 22:40, 18.09.2017 r.
Wasze komentarze
FILIP @ 06:02, 20.09.2017r. IP: *.*.125.146
FAKTYCZNIE W TAKIM GRAYDOLE TRUDNO W WIEKU 14 LAT BYC WYROZNIAJACYM SIE POZYTYWNIE, W UBIERANIU ZACHOWANIU CZY MIEC INNA ORIENTACJE. LEPIEJ ISC NA,,paski,, POCHLAC POCPAC. CO ZA ZASCIANEK!
sylwester gawron @ 08:42, 20.09.2017r. IP: *.*.165.222
"Kataryna: I tylko dzieci szkoda
11 lat temu 14-letnia Ania z Gdańska powiesiła się na skakance we własnym pokoju, nie mogąc znieść upokorzenia jakie zafundowali jej koledzy z klasy. Dyrektor szkoły natychmiast podał się do dymisji, w dniu pogrzebu Ani we wszystkich szkołach obowiązywała żałoba. Sejm pożegnał dziewczynkę minutą ciszy, grób Ani osobiście odwiedził prezydent Lech Kaczyński, a kilka tygodni później w klasie, w której Ania się uczyła, minister edukacji Roman Giertych przedstawił program Zero tolerancji w szkole.
Radykalnych zmian domagał się także ówczesny lider opozycji, Donald Tusk, postulując nie tylko radykalne doinwestowanie szkół i podniesienie pensji nauczycieli, ale także "rozsądne, ale twarde, zaostrzenie kar wobec najmłodszych przestępców. Uważam, że wzory amerykańskie i brytyjskie, wzory bezwzględnego traktowania zwyrodnialców w bardzo młodym wieku, są warte rozpatrzenia tu w Polsce". Niecały rok później Tusk został premierem na prawie dwie pełne kadencje. Czy coś się radykalnie zmieniło gdy sam miał w ręku wszystkie narzędzia kształtowania rzeczywistości? Chyba tylko to, że się przyzwyczailiśmy i kolejne samobójstwa prześladowanych w szkole dzieci nie robią już takiego wrażenia.
Samobójstwo Kacpra nie wstrząsnęło tak bardzo jak 11 lat temu samobójstwo Ani, może po prostu się przyzwyczailiśmy, że dzieci się czasem zabijają. Nie będzie więc żałoby w szkołach, ani wizyt prezydenta na grobie, prawdopodobnie nie będzie niczego poza rutynowym śledztwem, rozwleczonym w czasie procesem i symboliczną karą po latach. I tak do czasu kolejnego samobójstwa dziecka, które nie będzie sobie umiało poradzić ze szkolnym mobbingiem za orientację seksualną, kolor skóry czy wyznanie. Młodzież szkolna bywa okrutna a państwo polskie się chyba z tym okrucieństwem pogodziło, nie chce i nie potrafi ani zapobiegać, ani karać."
leszek @ 11:59, 20.09.2017r. IP: *.*.41.222
No i proszę, nasz rodzimy zwolennik bicia dzieci znalazł winnego! Śmieszny człowieku z powiatu, ty naprawdę nie masz wstydu? Naprawdę w obliczu tragedii nie potrafisz zamknąć się?
cogito @ 14:33, 20.09.2017r. IP: *.*.17.121
Czy ty leszek@, bardzo poważny człowieku nie wiadomo skąd, mający poczucie wstydu, ale nie umiejący czytać ze zrozumieniem, mógłbyś nie obrażać,i zapytać innych, rozumniejszych, o co chodzi w powyższym wpisie? Bo ja widzę tam, czarno na białym, szersze odniesienie się do problemu przemocy, ktore powinniśmy podjąć jako społeczeństwo. I nieważne, że jest to zacytowane z Kataryny, /co S. Gawron zaznaczył/, bo dla mnie treść jest jak najbardziej istotna.
Lecz leszek@ woli jak większość, łącznie z państwem polskim, jak napisała Kataryna, milczeć.
Dymitr @ 14:42, 20.09.2017r. IP: *.*.166.137
Panie Gawron a swojej, i pańskiej partii, winy pan przypadkiem nie widzisz?
Przecież wy otwarcie mówicie, że "obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom. Ale nie ściga ich prokuratura".
Przykład idzie z góry na dół, wy tam na górze jesteście sobie "niewinnie" przeciwko, a na dole, w Łasku albo w Gorczynie, maltretuje się chłopaka.
A piosenka
"uderz, uderz liberała, imigranta i pe*ała", tak ochoczo śpiewana podczas spotkań prawicowych "patriotów"?
Pan też tak sobie śpiewasz z kolegami?
Nie mówie, że ta śmierć to wyłączna wina PiSu, ale jednak trochę się do tego przyczyniliście.
Czas uderzyć się w pierś.
sylwester gawron @ 16:12, 20.09.2017r. IP: *.*.165.222
Dymitr@ Następny, który nie umie czytać ze zrozumieniem, a za to jest biegły, przynajmniej mu się wydaje, w insynuowaniu mi poglądów, których nigdy i nigdzie nie wypowiedziałem. Za coś takiego powinno się ludzi ścigać i wiem jak to zrobić, a wtedy dowiemy się kim są anonimowi bohaterowie i nie chodzi o straszenie, ale o ciekawość, kto zacz? Raz okazał się nim młody człowiek z Wodzierad, innym razem "był to" komputer Adriana Czyżaka.
Tak jak napisał/ała cogito@mój wpis to szersze odniesienie się do problemu przemocy w szkole i bierności jaką przejawiają w tym temacie wszyscy. Jestem zwolennikiem zdecydowanego działania, ponieważ śmieszą mnie przeróżne marsze milczenia czy pisanie kredą przeciwko przemocy i terrorowi, ale to nie znaczy, że popieram jakieś skrajne prawicowe szaleństwo.
A tak na marginesie: nie należę do PiS! Zdziwiony? Następna sprawa za którą mógłbym żądać ścigania za szerzenie kłamstwa...
Dymitr @ 17:19, 20.09.2017r. IP: *.*.166.137
Panie Gawron każdego chcesz pan ciągać po sądach?
Chyba trochę pan przesadza.
Ja z panem chciałem tylko podyskutować.
Przyznaje - nie wiedziałem, że pan nie jest w PiS.
Skoro tak to mój post faktycznie zawiera błędy, za co przepraszam.
Administracje laskonline proszę o skasowanie poprzedniego komentarza, gdyż oparty był o błędne przekonanie o członkostwie pana Gawrona w PiS.
sylwester gawron @ 19:01, 20.09.2017r. IP: *.*.165.222
Nikogo nie ciągałem i nie będę ciągał po sądach, bo w takich przypadkach uważam, że sąd nikogo umiejętności i kultury dyskusji nie nauczy.
A zmuszenie do przeprosin kogoś sądownie, kto nas nie lubi /delikatnie mówiąc/ nie ma , moim zdaniem, sensu.Ja tylko w takich przypadkach dążę do ujawnienia nazwiska osoby, która łamie elementarne zasady sztuki dyskusji i ukazania jej społeczności lokalnej.
Inaczej mówiąc pomogę im w autopromocji, którą niektórzy uważają, że sobie robię na laskonline, pisząc pod swoim nazwiskiem. Pomogę się im wypromować, skoro sami nie mają śmiałości pisać pod swoim nazwiskiem...
Dymitr @ 19:26, 20.09.2017r. IP: *.*.166.137
Panie Gawron no przecież przeprosiłem, nie wiedziałem że nie jest pan w PiS, pomyliłem się, poprosiłem o skasowanie posta.
Pomylić się nie można?
Pan panie Gawron jest osobą publiczną, politykiem, to pisze pod nazwiskiem.
To jest pański wybór, że pan tutaj swoje nazwisko daje.
A ja z kolei nie żyje polityką, nie jestem osobą publiczną, nie mam ochoty podpisywać się nazwiskiem i już.
Chociażby dlatego, że niektórzy w mojej rodzinie i koledzy i współpracownicy i klienci nie wiedzą, jakie mam sympatie polityczne.
Pokłóciłbym się z częścią z nich, która ma odmienne poglądy polityczne, więc nie ujawniaj pan mojego nazwiska, bardzo pana prosze.
Obiecuje już nie krytykować pana anonimowo.
Może być?
sylwester gawron @ 09:12, 21.09.2017r. IP: *.*.165.222
Osoba publiczna podlega krytyce, nawet ostrej i brutalnej - i to jest słuszne- ale proszę nawiązywać do tego co piszę, do treści, tematu, a nie koncentrować się na mnie i ataku na moją osobę, bo to już nie jest dyskusja, czy wymiana poglądów, a zwyczajny hejt...
Oprawcy @ 19:38, 24.09.2017r. IP: *.*.29.4
Pomimo, że zabiliscie go w białych rękawiczkach macie krew na rękach. Los wam odpłaci w przyszłości. Co było pożyczone to będzie oddane.
Bestie @ 19:47, 24.09.2017r. IP: *.*.29.4
Kodeks Karny Art. 190a. § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Nowy program grantowy dla KGW i OSP
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych - umowa podpisana
- Łask. Młodzieżowa Rada Miejska posiała kwietną łąkę (zdjęcia)
- Podziękowanie za wspólny Lany Poniedziałek
- Honorowy Obywatel Gminy Buczek
- Łask. Powstanie nowy żłobek - podpisano umowę
- Zaproszenie na obchody świąt 2 i 3 Maja w Łasku
- Podsumowanie II Konferencji Naukowo-Technicznej w Łasku
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
- Citroen C-elesse 1.6VTI B+G.
- ZIPP VANILLA 110
- Zatrudnię szwaczki
- Sprzedam mieszkanie z lokalem handlowo-usługowym .
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Celina nie ma się do czego doczepić i wymyślą, ale jak to mówią wyznawczy jednej z partii. Sł
- Jak Państwo oceniają ten militarny żargon: ofensywa? Naprzód Polsko? Czy my żyjemy w jakimś re
- Nic tylko wspomnieć komentarz pani burmistrz z jednej z sesji, kiedy radny Urban wspomnienial o bra
- Kobiety na traktory
- Słowa pani burmistrz- piękna przyroda wokół miasta i wokół ludzi sprawia, że stajemy się lep
- Do Maria Przecież mowa o ulicach tworzących jakiś fragment miasta, tworzących spójne osiedle a
- Przykro mi bardzo, że wśród tych 11 ulic brak ul. I. Krasickiego w Kolumnie. Od kilku lat zwodzi
- Oby więcej takich pomysłów i Łask będzie kolorowy Widać zaangażowanie Pani burmistrz i młody
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku
-
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2024 w Łasku