Wtorek, 26 listopada 2024 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Pogotowie Reporterskie

Obóz rekreacyjno-sportowy UKS "Libero"

Jak co roku od wielu lat, również i w czasie obecnych wakacji dzieci i młodzież wypoczywała podczas obozu rekreacyjno-sportowego zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa działający przy Zespole Szkół w Widawie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku obóz odbył się nad Zatoką Gdańską, w malowniczej Stegnie - letniej stolicy radiowej jedynki, a wzięło w nim udział 35 uczestników.

Wypoczynek odbywał się w dniach 26 czerwca – 7 lipca w OW „Krakus”, którego wysoki standard oraz wyśmienite wyżywienie serwowane przez szefa kuchni przypadło do gustu wszystkim obozowiczom. Kadrę obozu stanowili: Katarzyna Pilarska, Robert Majczyk, Seweryn Szkudlarek oraz organizator, kierownik obozu i ratownik w jednej osobie Mirosław Szkudlarek.

Podczas tegorocznego wypoczynku, prócz stałych punktów obozów UKS „Libero”, czyli porannych zapraw, kąpieli w morzu i plażowania, obozowych igrzysk sportowych, rozgrywek w piłkę siatkową i piłkę nożną, turniejów w boule, siatkówkę plażową i siatkonogę, zawodów w biegach na orientację, parku linowego oraz gier i zabaw rekreacyjnych udało się również zrealizować dodatkowy, bogaty program historyczno - krajoznawczy.

W Stegnie zwiedziliśmy min. zabytkowy XV wieczny kościół, byliśmy przed pomnikiem (jednym z trzech w Polsce) i oddaliśmy hołd zmarłej w Katastrofie Smoleńskiej parze prezydenckiej – Marii i Lechowi Kaczyńskim.

Zwiedzaliśmy w Sztutowie obóz hitlerowski z czasów II wojny światowej, przez który przewinęło się ok. 120 tyś. osób z 26 krajów a ok. 65 tyś. poniosło śmierć męczeńską. W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich poznaliśmy dzieje i historię Mierzei Wiślanej oraz sposoby połowu ryb, budowę łodzi i szereg ciekawostek związanych z rzemiosłem szkutniczym.

Zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku oraz poznaliśmy jego historię, obyczaje panujące wśród zakonników i ludności świeckiej. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie dla ówczesnej Europy mieli Krzyżacy oraz ile wysiłku i ofiar było potrzeba, aby obronić polską państwowość przed Zakonem. Byliśmy w Europejskim Centrum Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej, przechodziliśmy przez bramę stoczniową, za którą w 1980 roku odbywały się strajki.

Byliśmy również w Sali BHP, w której podpisywano „Porozumienia Sierpniowe”, gdzie na ścianach znajdują się autentyczne 21 postulatów strajkujących załóg. Mogliśmy być w miejscach gdzie nie tak dawno tworzona była historia Polski, Europy i świata. W Gdańsku zwiedziliśmy również Złotą i Zieloną Bramę, które zamykają najbardziej znany, pełen muzeów i galerii miejski deptak, czyli ulicę Długą. Byliśmy pod pomnikiem Neptuna i Żurawiem – wizytówkami Gdańska oraz w Muzeum Bursztynu. Starówkę i stocznię zwiedziliśmy z pokładu statku, który Motławą, Martwą Wisłą i kanałami portowym dopłynął z nami do Twierdzy Wisłoujście

Byliśmy pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża oraz w bunkrach i ruinach wartowni Westerplatte.Tak wiele atrakcji podczas tegorocznego obozu było możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Zarząd UKS „Libero” z Kuratorium Oświaty w Łodzi, wsparciu Wspólnoty Gruntowej, Banku Spółdzielczego w Widawie, sponsorów prywatnych oraz dotacji z Gminy Widawa.

Dzięki min. środkom otrzymywanym z Gminy oraz przychylności wójta, Pana Michała Włodarczyka, który w tym roku osobiście pożegnał wyjeżdżającą na obóz młodzież, możliwa jest organizacja wypoczynku na tak wysokim poziomie.

Pogoda jak zawsze nam dopisała, wszyscy wrócili do domów cali i zdrowi, opaleni, uśmiechnięci i zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień, a pamiątkowe kubki, które otrzymali wszyscy uczestnicy obozu będą przypominać o wspaniałych chwilach spędzonych w wyśmienitym gronie i przyjaznej atmosferze nad naszym cudownym Bałtykiem.

Dokąd za rok? Tego jeszcze nie wiadomo, ale standard ośrodka „Krakus”, piękna plaża i wręcz niezliczona ilość miejsc wartych odwiedzenia nad Zatoką Gdańską skłaniają do przyjazdu do Stegny raz jeszcze.

 

Źródło: Gmina Widawa

Skomentuj [ 0 ]
18:30, 12.07.2016 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET