Poniedziałek, 25 listopada 2024 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Pogotowie Reporterskie

Stwórzmy wspólne mapy zagrożeń - konferencja prasowa

(fot. KPP Łask)

W środę, 10 lutego w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się konferencja prasowa poświęcona tworzonym mapom zagrożenia (wojewódzkim i powiatowym).

Projekt omówiła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji insp. Renata Kasprzyk-Papierniak. Na pytania dziennikarzy odpowiadali także naczelnicy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi mł. insp. Sławomir Suliński oraz Wydziału Prewencji KWP w Łodzi nadkom. Arkadiusz Karasek.
 
Pierwszym etapem prac jest poznanie oczekiwań społecznych w zakresie ostatecznego kształtu narzędzia informatycznego czemu służyć mają debaty i konsultacje społeczne, zmierzające do zdefiniowania m.in.:
- źródeł i zakresu informacji oczekiwanych do prezentowania w zakresie lokalnego bezpieczeństwa;
- oczekiwanych kanałów przekazywania informacji o zagrożeniach;
- form obrazowania map zagrożeń bezpieczeństwa.
 
Ważnym partnerem są dla nas Media, dzięki którym możemy z tą inicjatywą dotrzeć do szerszego grona mieszkańców naszego województwa.
Podkreślenia wymaga, iż Policja bardzo szeroko otwiera się na kontakt ze społeczeństwem, stąd też zaplanowano ponad 3000 tego rodzaju spotkań, na wszystkich poziomach struktur państwowych i samorządowych, aż do poziomu rad osiedli.
 
W skali kraju dotychczas zorganizowano 28 debat na poziomie wojewódzkim oraz 634 debaty na poziomie powiatowym i lokalnym. Intensywny proces konsultacji społecznych przewidziany jest na cały miesiąc luty.
Wartym podkreślenia jest, iż w prowadzony proces konsultacji społecznych na terenie kraju aktywnie włączyło się blisko 100 różnego rodzaju podmiotów i organizacji pozapolicyjnych działających na rzecz bezpieczeństwa.
Policja w dalszym ciągu będzie intensyfikować działania zmierzające do aktywizacji społeczności lokalnych w wyrażaniu swoich oczekiwań. Naturalnym partnerem w tym zakresie muszą być media lokalne oraz elektroniczne kanały komunikacji.
 
Do 5 lutego 2016 roku na poziomie wojewódzkim odbyły się 3 konsultacje społeczne, w których uczestniczyły 72 osoby, na poziomie powiatowym zrealizowano 16 konsultacji społecznych, w których uczestniczyło 850 osób, na poziomie lokalnym zrealizowano 64 konsultacje społeczne , w tym 36 gminnych , 25 osiedlowych i 3 wiejskie, w których łącznie uczestniczyło 1338 osób.
 
Do udziału w tym spotkaniu zostali zaproszeni także przedstawiciele lokalnych mediów z poszczególnych powiatów oraz oficerowie prasowi komend powiatowych.
 
 
 
Źródło: KPP Łask
Skomentuj [ 5 ]
14:49, 12.02.2016 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

cc @ 15:08, 12.02.2016r. IP: *.*.254.70

Na tej mapie zaznaczyć by trzeba grubą czerwoną kreską ulicę Lutomierską. Zapomniana droga. Zagrożenie 1 stopnia, koło można urwać, w wielkich dziurach zakamuflowanych rozlewiskami. Niesprzątana, brudna, zaniedbana. Droga chyba powiatowa. Staroście jednak nie przeszkadza, terenowe auto ma... zawsze można iść na pieszo po chodniku budowanym jeszcze w czasach socjalizmu i w głowę dostać od lumpów ze slumsów przy tejże ulycy.

dan @ 22:57, 12.02.2016r. IP: *.*.7.76

cc, tu nie chodzi o takie zagrożenia. Z tym elektorat będzie se sam musiał jakoś poradzić, a chodzi o to aby na tym mapach zaznaczyć gdzie mieszkają ci z gorszego sortu, ilu ich jest, gdzie się zbierają, od jakiego operatora maja Internet, aby można ich było łatwo, jak mawia prezes - suchać, a od poniedziałku po zmianach w ustawie o policji, już swobodnie można. Podobno docelowo ma być nawet tak, że jak zapomnisz albo zgubisz hasło do jakiejś strony albo pin do banku, to wystarczy napisać do Pana Zbyszka ps. 0 i on ci je bez problemu poda.

pawel @ 10:53, 13.02.2016r. IP: *.*.134.62

Jeden głupszy od drugiegodawida

ksawery @ 11:11, 13.02.2016r. IP: *.*.1.1

Z samej notatki widać czym teraz zajmuje się policja. Otóż niczym innym tylko organizowaniem konsultacji i zbieraniem danych dot. spotkań w ramach "otwarcia się na kontakt ze społeczeństwem". Wystarczy tylko spojrzeć na fragment: "Do 5 lutego 2016 roku na poziomie wojewódzkim odbyły się 3 konsultacje społeczne..." itd., przecież aż kur.ica człowieka bierze. Co myślicie może, że to policzył wiceminister PiS Zieliński? Nie tym się zajmuje teraz nasza policja, bo akurat taki konik ma ten pan - mapy zagrożeń. facet po prostu odkrył Hemerykie, to taki nasz współczesny Columb.

Jeśli macie wolny czas i silne nerwy, to przy najbliższej okazji idźcie na takie spotkanie. Idźcie i zadajcie pytanie... ile patroli czy ilu policjantów jest jakiejś zagrożonej nocy na służbie w terenie w waszej gminie, w waszym mieście a potem zapytajcie się, ilu policjantów brało udział w ww. konsultacjach i "tworzeniu" map zagrożeń.

Leun @ 11:43, 14.02.2016r. IP: *.*.173.90

Ksawery@ - przyjdź na spotkanie do ŁDK, 19 lutego, i pytaj o to wszystko sam.
Moim zdaniem, te krawężniki na dole nie są tu niczemu winni. Pytałbym raczej na poziomie ministerstwa, bo tam - jak i w innych organach centralnych - są zupełnie oderwani od życia, które znają tylko z tabelek i zestawień, sporządzanych co chwila na ich polecenie, przez pracowników na dole.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET