Poniedziałek, 25 listopada 2024 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Pogotowie Reporterskie

Konkurs edukacyjny Oceanarium 3D

4 stycznia ruszył ogólnopolski Konkurs Edukacyjny skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs jest jednym z działań edukacyjnych prowadzonych przez Oceanarium 3D.

Zaprzyjaźnij się z jednym z mieszkańców Oceanarium 3D!

 

Warszawa, Oceanarium 3D, PGE Narodowy – 4 stycznia ruszył Konkurs Edukacyjny Oceanarium 3D, który jest jednym z filarów programu edukacyjnego prowadzonego przez Oceanarium 3D na PGE Narodowym. Oceanarium 3D pragnie zwrócić uwagę, że oprócz dobrej zabawy największą wartością, którą może wynieść stąd młodzież i dzieci, jest wiedza. Dlatego już od jesieni ruszyły działania skierowane do szkół, dzieci i nauczycieli, zwracające uwagę na edukacyjną rolę Oceanarium 3D – unikalnego miejsca na mapie, które dostarcza wartości poznawczych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Działania edukacyjne to lekcje przyrody i historii naszej planety opowiedziane w nowoczesny, interesujący sposób, wizyty w szkołach eksperta – paleontologa, przygotowane dla szkół materiały multimedialne, ułatwiające nauczycielom prowadzenie lekcji w tym temacie, a od stycznia nowego roku konkursu edukacyjny skierowany do klas ze szkół podstawowych i gimnazjów. Partnerami medialnymi Edukacyjnego Konkursu Oceanarium 3D zostały: naszemiasto.pl, Super Express, metrocafe.pl, TVP3 Warszawa, TVP3 Olsztyn, Radio Eska, Świat Wiedzy i O2 a partnerami merytorycznymi są Nat Geo Wild, Zakochaj się w Warszawie i Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Zasady konkursu

Konkurs rozpoczyna się 4 stycznia i trwa do 30 kwietnia 2016 roku. Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Każda z grup wiekowych ma inne zadanie do wykonania. Dzieci młodsze ze szkół podstawowych wybierają swojego ulubieńca, jedno zwierzę morskie pływające w głębinach na PGE Narodowym. Tworzą jego podobiznę, nadają mu imię i wysyłają swoją pracę na adres Oceanarium. Młodzież gimnazjum będzie tworzyć makietę edukacyjną przedstawiającą dzień z życia zwierząt morskich. Przy wykonywaniu obu zadań ważne jest, aby cała klasa była zaangażowana w pracę nad powstaniem czy to podobizny morskiego ulubieńca, czy makiety edukacyjnej. W konkursie liczy się wyobraźnia, forma i materiał użyty do przygotowania konkursowego projektu jest dowolny. Czy morski ulubieniec będzie przedstawiony na obrazie, czy będzie wykonany z drewna, słomy, papieru itp. – nie ma znaczenia. Im większa pomysłowość, tym większa szansa na nagrodę. Również forma makiety i materiał, z którego młodzież gimnazjalna ją wykona, należy do ich decyzji. Do dnia 10 kolejnego miesiąca jury, w skład którego wchodzą: kierownik Oceanarium 3D, naukowiec z PAN-u, zaproszony dziennikarz wybierze finałową klasę z danego miesiąca (dwie kategorie wiekowe). Nagrody dla finałowych klas to wycieczki do Oceanarium połączone ze zwiedzaniem Stadionu.

Nagroda główna – spośród finalistów z każdego miesiąca zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu (jedna klasa ze szkoły podstawowej i jedna z gimnazjum) – każda z tych klas otrzyma tablicę interaktywną.

Prace należy przesyłać na adres:

Oceanarium 3D, PGE Narodowy

al. ks. J. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa

lub na adres e-mail: konkurs@oceanarium3d.pl

 

O Oceanarium 3D

Oceanarium 3D na PGE Narodowym to miejsce, które pokazuje świat sprzed milionów lat, a dokładnie głębiny oceanu i jego mieszkańców. To właśnie w Oceanarium 3D na PGE Narodowym, dzięki wykorzystaniu technologii 3D, możemy oglądać dawno wymarłe gatunki morskich zwierząt, jak gdyby znów żyły obok nas. Przenosimy się tu w podwodny świat ogromnych, prehistorycznych zwierząt. Oglądamy sceny z życia gadów, ssaków oraz ryb, które żyły w oceanach między ok. 360 milionami a 2,5 miliona lat temu. Dowiadujemy się, który gatunek miał nawet 20-centymetrowe zęby, a który czaszkę o długości 1,5 metra, czym się żywiły i w których zakątkach naszej planety odnaleziono ich szczątki. Oprócz prehistorycznego rekina mamy wyjątkową okazję podglądać także innych mieszkańców oceanu, na przykład plezjozaura, bazylozaura, dunkleosteusa oraz inne rodzaje prehistorycznych stworzeń.

„Działalność edukacyjna Oceanarium 3D jest unikalna w skali Polski i niezwykle cenna, daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z tematyką paleozoologii – dziedziną fascynującą i ważną dla zrozumienia historii naszego gatunku i otaczającego nas świata – mówi mgr Tomasz Szczygielski, paleobiolog i przewodnik Oceanarium. Być może właśnie zgłębienie tej wiedzy będzie początkiem przygody dla przyszłych badaczy: paleontologów, biologów, herpetologów czy ichtiologów.”

Kontakt dla prasy

Jolanta Słowińska

Testa Communications

Tel: +48 601 220 951

e-mail: jolanta.slowinska@testa.com.pl

Skomentuj [ 0 ]
12:05, 06.01.2016 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET