Niedziela, 24 listopada 2024 r., imieniny Emmy, Flory, Jana

Pogotowie Reporterskie

Odnawialne źródła energii w gminie Sędziejowice

 

Przywódcy UE zgodzili się na nowy pakiet klimatyczny, w którym Unia zobowiązuje się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (głównie CO2, czyli dwutlenku węgla) o 40% do roku 2030 (względem 1990 roku). To gwarancja, że Europa - także po 2020 roku - będzie kontynuować walkę z globalnym ociepleniem, która obecnie opiera się na starym pakiecie klimatycznym wynegocjowanym w latach 2007 - 2008. Gmina Sędziejowice także wpisuje się w politykę europejską i w latach 2015 – 2020 czynnie będzie wdrażać nowy pakiet klimatyczny. Tworzony jest Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, który ma wyznaczyć główne cele w działaniach Gminy.

Gmina będzie inwestowała w nowe systemy grzewcze, nowoczesne źródła energii w obiektach publicznych. Planuje się wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz inteligentnych systemów wpływających na zwiększenie oszczędności. Znacznie obniżą się koszty utrzymania poszczególnych obiektów. Gmina będzie mogła w okresie do 2020 roku pozyskać nawet do 85% dofinansowania na projekty mające na celu poprawę efektywności energetycznej. Dotacja jest na tyle duża, że zainwestowane środki mogą zwrócić się nawet po 2 – 3 latach. Pierwszym etapem będą prace projektowe, które zaczną się już na początku 2015 roku. Aby skutecznie pozyskiwać dotacje Gmina musi być w pełni przygotowana. Dlatego przygotowania rozpoczęto już dzisiaj.

Głównym problemem Gminy jest jednak emisja CO2 ze źródeł punktowych, czyli gospodarstw domowych. Są one odpowiedzialne za 80% emisji CO2. Dlatego też Gmina czynnie pomoże w likwidowaniu palenisk węglowych lub zmniejszeniu ich znaczenia w bilansie energetycznym budynków. W miarę możliwości, Gmina podejmie działania w celu pozyskania dotacji dla gospodarstw domowych.

czytaj więcej: gminasedziejowice.eu

Skomentuj [ 3 ]
10:43, 27.05.2015 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Paulik @ 11:00, 27.05.2015r. IP: *.*.78.171

Gmina podąża we właściwym kierunku. Jestem zainteresowany dotacją na budowę własnej instalacji fotovoltaicznej. Ile gmina będzie mogła dołozyć do takiego projektu? I nie chodzi mi o prosumenta - tam nie kalkuluje sie w ogóle. Dotacja na poziomie 40% zeżarta przez bank finansujący, różnego typu ubezpieczenia i opłaty narzucone przez bank i to bank wskazany przez operatora. Lepiej taka instalację wykonać we własnym zakresie. Ktoś zainteresowany wymiana doświadczeń - podaje maila; paulik11@op.pl

Wieczysław @ 20:23, 07.06.2015r. IP: *.*.149.235

Największe zanieczyszczenie to Elektrownia Bełchatów tu idą miliardy z dymem. Czas najwyższy zaprzestać wydobywać węgiel brunatny a pójść w atom

elek @ 11:13, 08.06.2015r. IP: *.*.129.153

Wieczysław @, ale do...eś! Pewnie ostatnia noc miałeś dośc ciężką, ale żeby ci na przyszłość było łatwiej podsyłam ci podręczny katalog doskonałych pomysłów na wszystko (wybrane przykłady):

1. W związku z występowaniem kieszonkowców w środkach transportu publicznego należy:
a - każdemu kupić samochód,
b - wpuszczać do metra za okazaniem świadectwa niekaralności,
c - zlikwidować źródło, czyli transport publiczny
2. Ludzie latem się topią częściej niż zimą:
a - zakazać kąpieli latem,
b - wprowadzić nakaz kąpieli zimą, to się tak pochorują, że już latem do wody nie wejdą,
c - zasypać zbiorniki wodne
3. Dzieci nie chcą jeść szpinaku:
a - dodawać szpinaku do wszystkiego,
b - wsadzać za to rodziców do pierdla,
c - podnieść VAT na wszystko poza szpinakiem.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET