Sobota, 23 listopada 2024 r., imieniny Adeli, Klemensa, Orestesa

Pogotowie Reporterskie

Uroczyście obchodzili święto patronki muzyków (zdjęcia)

(fot. Gmina Wodzierady)

Pierwsze lata działalności Orkiestry Dętej związane są ze Stowarzyszeniem Chóru i Orkiestry im. św. Cecylii przy parafii w Kwiatkowicach. W okresie międzywojennym członkowie stowarzyszenia uroczyście obchodzili święto swojej patronki. Obecnie Orkiestra Dęta z Kwiatkowic kontynuuje tę tradycję.

Bardzo uroczysty charakter miały obchody święta w tym roku 15 listopada. Rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym a kontynuowane były w Sali OSP w Kwiatkowicach. Wśród licznie zgromadzonych goszczono m.in. Panią Dorotę Ryl – W-ce Marszałka Województwa Łódzkiego, Nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego – Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, Brygadiera Piotra Celigowskiego – Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego PSP w Łodzi, Brygadiera Piotra Rudeckiego – Komendanta Powiatowego PSP w Łasku, przedstawicieli województwa, powiatu i gminy.

Prawie 100-letnią historię Orkiestry Dętej przy OSP w Kwiatkowicach, przedstawił osobiście zgromadzonym gościom, Pan Władysław Tomczyk. Niedawny jubilat, który tydzień wcześniej świętował 80-tą rocznicę urodzin, gra w orkiestrze już 65 lat.

 

Zobacz zdjęcia: Uroczyście obchodzili święto patronki muzyków (fot. Gmina Wodzierady)

 

Od roku ubiegłego w gminie Wodzierady przyznawane jest Wyróżnienie „Kwiat Kultury”. Przyznaje je Kapituła powołana przez Wójta Gminy Wodzierady, osobie lub grupie osób, za twórczość i promocję kultury. Wyróżnienie „Kwiat Kultury-2014” otrzymał Pan Dariusz Kossakowski – kapelmistrz Orkiestry Dętej. Efekty jego wzorowej pracy (szczególnie z dziećmi i młodzieżą), dwustuosobowa publiczność mogła podziwiać słuchając koncertu przygotowanego specjalnie na tą okazję. Cały występ, a w szczególności ostatni utwór – „Bałkanica”, widownia nagrodziła owacją na stojąco.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć pt. „Historia na starej fotografii 1918 – 2014”, przygotowana przez Panią Jolantę Grabowską. Ekspozycja, jak i pozostała część uroczystości została dofinansowana z projektu. Cele imprezy zawierały się bowiem w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii i rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Resztę wieczoru uczestnicy spędzili, przy akompaniamentach zespołu Pana Piotra Choińskiego. Wspólne biesiadowanie, śpiew i taniec zakończyło uroczystość.

 

 

Źródło: Gmina Wodzierady - Roman Frank Dyrektor GOKiS Wodzierady

Skomentuj [ 0 ]
18:13, 21.11.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET