Wtorek, 26 listopada 2024 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Pogotowie Reporterskie

Mammobus znów odwiedzi Łask

 

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

 

Mammografię można będzie wykonać w dniach 17 – 19 listopada w Łasku przy przychodni Rejonowej nr 1, ul. Polna 12.


Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Jak się zarejestrować?
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!


Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!


Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

 

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.


Skomentuj [ 5 ]
12:56, 05.11.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ola @ 13:32, 05.11.2014r. IP: *.*.213.49

No tak emeryci mogą się tylko badać a młodzi do piachu....

Agnes @ 14:54, 05.11.2014r. IP: *.*.164.144

Dla młodych zalecane jest USG

do Oli @ 15:08, 05.11.2014r. IP: *.*.159.1

Od kiedy 50 latka jest emerytem? Nie znasz ustawy,że na emeryturę przechodzi się w wieku 67 lat? Miej pretensje do ministra zdrowia a nie osób wykonujących badanie.

asiek @ 21:35, 07.11.2014r. IP: *.*.62.92

Ja mam 30 lat i chętnie poddałbym się podobnemu bezpłatnemu badaniu ale niestety...Powinni raz w roku chociaż dać możliwość się przebadać młodszym kobietom napewno nie zawiedli by się z frekwencji.

Jerzy @ 21:53, 07.11.2014r. IP: *.*.56.83

nfz to system komunistyczny, każdemu niby należy się wszystko a tak naprawde nie należy się nic.
Mamy kapitalizm od 25 lat, czas zerwać z komunizmem w słuzbie zdrowia.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET