Zmiany dot. zasad przyznawania i wydawania kart parkingowych
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łasku uprzejmie informuje, iż od dnia 1 lipca 2014 r. nastąpią zmiany dot. zasad przyznawania i wydawania kart parkingowych.
Dziennik Ustaw RP z dnia 5.12.2013 r. , poz. 1446, ustawa z dnia 23.10.2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, z dniem 1 lipca 2014 r.
Kartę parkingową wydaje się :
1) osobie niepełnosprawnej zaliczonej do :
* znacznego, lub
* umiarkowanego stopnia niepełnosprawności ( jedynie w przypadku posiadania symboli: 04-O ; 05-R lub 10-N ), mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
2) osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
Przy czym nie każdej osobie posiadającej orzeczenie o stopniu znacznym lub umiarkowanym z powyższymi symbolami, zostanie przyznana karta parkingowa. Zależy to od decyzji lekarza orzecznika oraz stopnia naruszenia sprawności organizmu.
3) placówce zajmującej się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się Kartę parkingową wydaje, za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, Przewodniczący Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, na podstawie wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności: 1) orzeczenia o niepełnosprawności 2) orzeczenia o stopniu niepełnosprawności 3) orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień - wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Kartę parkingową placówce, zajmującej się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, wydaje za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, Przewodniczący Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, na podstawie dokumentów przedstawionych przez wnioskodawcę, przy czym na jeden pojazd wykorzystywany do przewozu osób niepełnosprawnych, wydaje się jedną kartę.
Kartę parkingową wydaje się osobie posiadającej stosowne orzeczenie, na okres ważności tego orzeczenia, jednakże nie dłużej niż na okres 5 lat, a placówce, na okres 3 lat.
W przypadku zaprzestania wykorzystywania pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych, mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, podmiot zarządzający placówką jest zobowiązany do niezwłocznego zwrotu karty parkingowej organowi, który ją wydał.
Karta parkingowa traci ważność:
1) po upływie terminu ważności karty
2) w przypadku zgłoszenia utraty karty przez osobę lub placówkę, której wydano kartę;
3) w przypadku zwrotu karty organowi, który ją wydał;
4) w razie likwidacji placówki, której wydano kartę;
5) w razie śmierci osoby, której wydano kartę.
Karty parkingowe, wydane na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż do dnia 30 listopada 2014 r. Tego dnia wszystkie karty parkingowe tracą ważność!
Karta parkingowa może być na podstawie stosownego orzeczenia zawierającego wskazanie, o którym mowa w pkt. 9 ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)
Do otrzymania pozytywnego zapisu we wskazaniach, w pkt. 9 orzeczenia, nie wystarczy tylko stwierdzenie znacznie obniżonej sprawności ruchowej.
Opłata
Opłatę za wydanie karty parkingowej należy wpłacać na rachunek Powiatu Łaskiego w Banku Spółdzielczym w Poddębicach O/Łask 02 9263 0000 0517 2451 2005 0001 lub w kasie Starostwa Powiatowego w Łasku ul. Południowa 1 w godz. 8 - 14.
Źródło: Powiat Łaski
- Skomentuj [ 0 ]
- 11:36, 04.07.2014 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łasku
- Otwarcie po pożarze! Odmieniony punkt Marketu Chińskiego w Łasku
- Łask. Odeszli do wieczności
- Słowo od Starosty
- Łask. Odeszli do wieczności
- Sieradz, Zduńską Wolę i Łask połączą nowe szlaki rowerowe i turystyczne
- Łask. "Ogród Miejskie Zacisze" zakwitnie obok kolegiaty
- 32 BLT. Generał brygady Jeffrey T. Geraghty z wizytą w bazie
- Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku (zdjęcia)
- Uroczyste otwarcie nowego skrzydła w Szkole Podstawowej w Marzeninie
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- Spszotanie
- Porządkowanie działki
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
- Citroen C-elesse 1.6VTI B+G.
- ZIPP VANILLA 110
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Ciekawe kiedy zrealizują plan zagospodarowania przestrzennego dla Mikołajowka? Od 2001 roku droga,
- Wyklęty to jest złodziejski PiS
- Kiedy szacowana Pani Burmistrz weźmie pod uwagę i zacznie działać z ulicami w Kolumnie, które d
- To wiadomo na co poszły pieniądze z ostatniej podwyżki za wodę.
- Natomiast mnie wcale a wcale nie dziwią tego typu inwestycje, obiecywane przecież w kampanii wybo
- Oczywiście, że nie, wszyscy wiedzą, że są efektem chemtrails i są rozsiewane z wysoko lecący
- Wszystko pięknie, ale ja mam pytanie co z tym co już jest? Bo to wyglada tak, ze kolejne skwery, o
- Na to pieniądze są??a rynek cały w betonie,zenujace,
zbiornik wodny zaniedbany,park zaniedbany - A ja jestem za zielenią w każdej postaci....dość betonu czekam na zmiany przy pomniku w rynku
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku
-
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2024 w Łasku
-
II Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łaskiego